| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Съб Фев 03, 2007 19:51 Заглавие: Цветност - Daewoo 21T1T |
|
|
Проблема е че цветността е много малка.Цветовете са много тъмни и трудно се различават от черното.Опитвм се да ги регулирам -наистина изчезват и се появяват ,но не могат да станат ярки и контрастни.Иначе при изгасване на телевизора се появяват в петното каквито трябва да са .Подмених кондензаторите на платката на видеоусилвателите и тези около TDA8374A,TDA4665 и TDA8395,презапоих кварцовете,но подобрение няма.Иначе яркостта и контраста се управляват нормално.
Същото е и на АV вход.
Дали да търся вината в кинескопа? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RUM+ Опитен потребител


Регистриран на: 05 Ное 2005 Мнения: 371 Местожителство: с.Труд
|
Пуснато на: Нед Фев 04, 2007 0:57 Заглавие: |
|
|
потърси вината в някой конденз. около ТХО-то  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Нед Фев 04, 2007 11:21 Заглавие: |
|
|
Замерих напреженията на платката на кинескопа.
Uускор.-360V.Uвид-208V.R-150V.G-170V.B-99V.Изхода на RGB от видеопроцесора са R-4,6V,G-2.4V,B-5,0V.Размаха на отоплението е 24V.На светло се забелязва че екрана зеленее./Бялото е осветено в зелено/.Като увелича ускоряващото се явява обратен ход.Откачих синия цвят след видеоусилвателя - и го замасих през съпротивление 1 ком-и определено не е ярък.
Свалих платката на кинескопа от кинескопа и пуснах високото.
И трите RGB-станаха -199,а на изхода на видеоусилвателя-1 V.
Мога ли да бъда сигурен че вината е в кинескопа? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Фев 04, 2007 11:24 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | R-150V.G-170V.B-99V |
Сериозна е разликата и май, май ...
Интересно, че все пак успява да изкара картинка
Нещо по ABL-a?
А най-добре да го пробваш на друго кино. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Нед Фев 04, 2007 11:26 Заглавие: |
|
|
| marin_bonchev написа: | Замерих напреженията на платката на кинескопа.
Uускор.-360V.Uвид-208V.R-150V.G-170V.B-99V.Изхода на RGB от видеопроцесора са R-4,6V,G-2.4V,B-5,0V.Размаха на отоплението е 24V.На светло се забелязва че екрана зеленее./Бялото е осветено в зелено/.Като увелича ускоряващото се явява обратен ход.Откачих синия цвят след видеоусилвателя - и го замасих през съпротивление 1 ком-и определено не е ярък.
Свалих платката на кинескопа от кинескопа и пуснах високото.
И трите RGB-станаха -199,а на изхода на видеоусилвателя-1 V.
Мога ли да бъда сигурен че вината е в кинескопа? |
Не ти ли се струва, че разликата в напреженията на пушките е много голяма? Картината има ли достатъчно яркост? Ако е тъмна, нормално е и цветовете да не са добри. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Нед Фев 04, 2007 12:04 Заглавие: |
|
|
Благодаря за помоща.
С увелияаване на яркостта цветовете избледняват и отиват към черно бял образ.По АБЛ съм сменил всички кондензатори.Май ще трябва да се качва на друг кинескоп,но ще трябва да се преработва цокъла че тук е някакъв друг обратен ред на изводите.. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Нед Фев 04, 2007 12:13 Заглавие: |
|
|
| marin_bonchev написа: | | .....ще трябва да се преработва цокъла че тук е някакъв друг обратен ред на изводите.. | Сигурен ли си?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Фев 04, 2007 13:51 Заглавие: |
|
|
| marin_bonchev написа: | ...R-150V.G-170V.B-99V.Изхода на RGB от видеопроцесора са R-4,6V,G-2.4V,B-5,0V...На светло се забелязва че екрана зеленее./Бялото е осветено в зелено/...Откачих синия цвят след видеоусилвателя - и го замасих през съпротивление 1 ком-и определено не е ярък.
Мога ли да бъда сигурен че вината е в кинескопа? | Може да размениш напреженията към синия и зеления катод на кинескопа. Ако напрежението на зеления видеоусилвател /вече към синия катод/ падне, а другото се вдигне - значи, че проблема е само от кинескопа. А щом като при тези напрежения не изключва защитата, значи че синия цвят е заминал окончателно.
Може да опиташ в сервиз регулираш RGB-drive и RGB-cut off до получаване на приемлива цветност и баланс на бялото. И ако пак не стане - тичаш до "казаня"
Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Нед Фев 04, 2007 16:50 Заглавие: |
|
|
Благодаря vladimirstanoev,
Исках да пусна платката на друг кинескоп,но се оказа че този е с тънка шийка,а аз нямам такъв наличен в момента.
Размених на жълтия със синия катод и те придобиха следния вид:
KB-80V,KG-160V,KR130V което според твоите думи показва че синия цвят си е заминал.
Някой ако знае как се влиза в сервиз за да опитам да пререгулирам
RGB поне малко моля да помогне. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Фев 04, 2007 17:03 Заглавие: |
|
|
Със сервизен пулт.
Пусни едно търсене с ключова дума R30SVC |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|