Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Цветност - Daewoo 21T1T
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
marin_bonchev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005
Мнения: 1016

МнениеПуснато на: Съб Фев 03, 2007 19:51    Заглавие: Цветност - Daewoo 21T1T Отговорете с цитат

Проблема е че цветността е много малка.Цветовете са много тъмни и трудно се различават от черното.Опитвм се да ги регулирам -наистина изчезват и се появяват ,но не могат да станат ярки и контрастни.Иначе при изгасване на телевизора се появяват в петното каквито трябва да са .Подмених кондензаторите на платката на видеоусилвателите и тези около TDA8374A,TDA4665 и TDA8395,презапоих кварцовете,но подобрение няма.Иначе яркостта и контраста се управляват нормално.
Същото е и на АV вход.
Дали да търся вината в кинескопа?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RUM+
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Ное 2005
Мнения: 371
Местожителство: с.Труд

МнениеПуснато на: Нед Фев 04, 2007 0:57    Заглавие: Отговорете с цитат

потърси вината в някой конденз. около ТХО-то Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
marin_bonchev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005
Мнения: 1016

МнениеПуснато на: Нед Фев 04, 2007 11:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Замерих напреженията на платката на кинескопа.
Uускор.-360V.Uвид-208V.R-150V.G-170V.B-99V.Изхода на RGB от видеопроцесора са R-4,6V,G-2.4V,B-5,0V.Размаха на отоплението е 24V.На светло се забелязва че екрана зеленее./Бялото е осветено в зелено/.Като увелича ускоряващото се явява обратен ход.Откачих синия цвят след видеоусилвателя - и го замасих през съпротивление 1 ком-и определено не е ярък.
Свалих платката на кинескопа от кинескопа и пуснах високото.
И трите RGB-станаха -199,а на изхода на видеоусилвателя-1 V.
Мога ли да бъда сигурен че вината е в кинескопа?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Нед Фев 04, 2007 11:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
R-150V.G-170V.B-99V

Сериозна е разликата и май, май ...
Интересно, че все пак успява да изкара картинка Confused
Нещо по ABL-a?
А най-добре да го пробваш на друго кино.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Окт 2004
Мнения: 3621
Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Нед Фев 04, 2007 11:26    Заглавие: Отговорете с цитат

marin_bonchev написа:
Замерих напреженията на платката на кинескопа.
Uускор.-360V.Uвид-208V.R-150V.G-170V.B-99V.Изхода на RGB от видеопроцесора са R-4,6V,G-2.4V,B-5,0V.Размаха на отоплението е 24V.На светло се забелязва че екрана зеленее./Бялото е осветено в зелено/.Като увелича ускоряващото се явява обратен ход.Откачих синия цвят след видеоусилвателя - и го замасих през съпротивление 1 ком-и определено не е ярък.
Свалих платката на кинескопа от кинескопа и пуснах високото.
И трите RGB-станаха -199,а на изхода на видеоусилвателя-1 V.
Мога ли да бъда сигурен че вината е в кинескопа?

Не ти ли се струва, че разликата в напреженията на пушките е много голяма? Картината има ли достатъчно яркост? Ако е тъмна, нормално е и цветовете да не са добри.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
marin_bonchev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005
Мнения: 1016

МнениеПуснато на: Нед Фев 04, 2007 12:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за помоща.
С увелияаване на яркостта цветовете избледняват и отиват към черно бял образ.По АБЛ съм сменил всички кондензатори.Май ще трябва да се качва на друг кинескоп,но ще трябва да се преработва цокъла че тук е някакъв друг обратен ред на изводите..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Нед Фев 04, 2007 12:13    Заглавие: Отговорете с цитат

marin_bonchev написа:
.....ще трябва да се преработва цокъла че тук е някакъв друг обратен ред на изводите..
Сигурен ли си? Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Фев 04, 2007 13:51    Заглавие: Отговорете с цитат

marin_bonchev написа:
...R-150V.G-170V.B-99V.Изхода на RGB от видеопроцесора са R-4,6V,G-2.4V,B-5,0V...На светло се забелязва че екрана зеленее./Бялото е осветено в зелено/...Откачих синия цвят след видеоусилвателя - и го замасих през съпротивление 1 ком-и определено не е ярък.
Мога ли да бъда сигурен че вината е в кинескопа?
Може да размениш напреженията към синия и зеления катод на кинескопа. Ако напрежението на зеления видеоусилвател /вече към синия катод/ падне, а другото се вдигне - значи, че проблема е само от кинескопа. А щом като при тези напрежения не изключва защитата, значи че синия цвят е заминал окончателно.
Може да опиташ в сервиз регулираш RGB-drive и RGB-cut off до получаване на приемлива цветност и баланс на бялото. И ако пак не стане - тичаш до "казаня" Laughing Laughing Laughing
Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
marin_bonchev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005
Мнения: 1016

МнениеПуснато на: Нед Фев 04, 2007 16:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря vladimirstanoev,
Исках да пусна платката на друг кинескоп,но се оказа че този е с тънка шийка,а аз нямам такъв наличен в момента.
Размених на жълтия със синия катод и те придобиха следния вид:
KB-80V,KG-160V,KR130V което според твоите думи показва че синия цвят си е заминал.
Някой ако знае как се влиза в сервиз за да опитам да пререгулирам
RGB поне малко моля да помогне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Нед Фев 04, 2007 17:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Със сервизен пулт.
Пусни едно търсене с ключова дума R30SVC
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals