| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Genia Опитен потребител


Регистриран на: 15 Ное 2004 Мнения: 203 Местожителство: Asenovgrad
|
Пуснато на: Пет Ное 19, 2004 9:03 Заглавие: Проблем с TDA8177F |
|
|
| Колеги имам проблем TDA8177F.Разгледах предишните теми за TDA8177F, но с нищо не ми помогнаха.Според вас възможно ли е захр.напрежения да са +16В,-16В,+60В.Три чипа смених но не става.На мнение съм че напреженията са високи.Имам идея да го заменя с STV......., не помня номера точно, но съм го записал.Според вас напреженията нормални ли са?ТВ-то е "ARENA" 29 inch.Ще ви бъда благодарен! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Пет Ное 19, 2004 9:07 Заглавие: |
|
|
-16в ? Къде е подадено това напражение ? _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Genia Опитен потребител


Регистриран на: 15 Ное 2004 Мнения: 203 Местожителство: Asenovgrad
|
Пуснато на: Пет Ное 19, 2004 9:14 Заглавие: Za noel |
|
|
| Колега NOEL в момента не съм до телевизора, но снощи гледах че 16В отиват директно в чипа, ако не съм объркал нещо!Ше видя и ще пиша пак! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Genia Опитен потребител


Регистриран на: 15 Ное 2004 Мнения: 203 Местожителство: Asenovgrad
|
Пуснато на: Пет Ное 19, 2004 9:48 Заглавие: |
|
|
| Проверих за -16В те са на 4 извод.+16в са на 2-ри и през един диод на 6.+60в са на 3-ти.Тези данни са от схема която свалих от нета.Проблема е че тук са съответно +10В,-10В,+45В, а в тв-то са както писах по напред.Защо!всичко друго е нормално, а може би когато вертикала заработи ще си намалят стойностите!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Пет Ное 19, 2004 10:38 Заглавие: |
|
|
Напраженията ще влезнат в норма когато чипа заработи.Виж с осицилоскопа дали на 1 кр имаш импулси.Ако ги има значи до него всичко е наред . Вече сам ще решаваш дали да търсиш друг или да присаждаш STV
Успех! _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Genia Опитен потребител


Регистриран на: 15 Ное 2004 Мнения: 203 Местожителство: Asenovgrad
|
Пуснато на: Сря Ное 24, 2004 13:36 Заглавие: |
|
|
| IZVINYAVAITE ZA LATINICATA, NO MI SE SKAPA KIRILICATA.KUPIH STV9379FA I GO MONTIRAH. KADROVATA ZARABOTI NO IC TOVARE6E -10V.SLED 20-30 SEKUNDI POCHVA DA IZLIZA DIM OT REZISTORA.IMA RASTER NO E BYAL I SE VIJDA OBRATNIYA HOD.OT BOBINATA NA KADROVATA SE 4UVA NESPICIFI4EN ZVUK.DAITE SYVET!!!OMRYZNA MI!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lubomirblg Опитен потребител

Регистриран на: 26 Яну 2003 Мнения: 165 Местожителство: Благоевград
|
Пуснато на: Чет Ное 25, 2004 8:57 Заглавие: TDA8177 |
|
|
ОКОЛО ИС 8177 ИЗЧЕГЪРТАЙ РАЗТОЯНИЕТО МЕЖДУ ПИСТИТЕ ДА НЯМА УТЕЧКА ТОВА Е ИДЕЯТА НА ЕДИН КОЛЕГА КОЙТО КАЗА ЧЕ Е ПАТИЛ ДЪЛГО ВРЕМЕ ТАКА
А ЗА НАПРЕЖЕНИЯТА СА В НОРМА
УСПЕХ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ceco morski Гост
|
Пуснато на: Нед Яну 30, 2005 21:08 Заглавие: problem s tda8177f |
|
|
| tda8177f se zamenia s stv9379f ili fa kato se otriazva pistata 60v ana kraceto na shemata se slaga 100mf aplusa na condenzatora se zapoiava za plus 16v |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zxcr Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2004 Мнения: 624
|
Пуснато на: Нед Яну 30, 2005 21:37 Заглавие: |
|
|
| Noel, пак ме изкефи за -16....(късно прегледал) ,но на някои схеми го дават така вместо маса (интересно защо??) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|