 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
yani kokas Опитен потребител


Регистриран на: 14 Юни 2006 Мнения: 326 Местожителство: Дупница/София/
|
Пуснато на: Съб Фев 17, 2007 14:37 Заглавие: |
|
|
Мерси много сега ще го видя.За какво иде реч  _________________ Всеки щепсел контакта да си знае ,да се пази
да не се зарази и ако клемите зацапа,
некой друг да тока да изцака... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Съб Фев 17, 2007 22:06 Заглавие: |
|
|
| А междинно честотния усилвател в хетеродинния радиоприемник е по-правилно да се пита на каква честота работи, понеже е много теснолентов. Обикновено на 455 kHz за AM и 10,7 MHz за FM. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Фев 17, 2007 22:54 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | Eми на заданието пише :
"Изходни данни:
Параметри на входната верига:
Ui=10mV
Ria>=50Komhs
Параметри на изходната верига:
Uo=4V
RL=1Komhs
CL=150pF
Честотен обхват 100Hz-5Mhz
Допустими изкривявания (амплитудно-честотни,нелинейни,преходни):
М<=2.5dB
За мен това е усилвател с усилване по напражениеКu=Uo/Ui=400.Работната му честота да е от 100Hz до 5Мнz
и да има най-много спад на АЧХ при ниски и високи честоти 2.5Db |
Значи съм прав ,това си е жив видеоусилвател ,с тази лента ,с ОУ няма да стане ,най добре с транзистори.Mежду впрочем има един специализиран с точно такова усилване и лента до 40 Мхц -NE592 може да го видиш и пробваш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|