| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Сря Ное 24, 2004 9:43 Заглавие: ПРОЦЕСОР В 11АК19Е3 ??? |
|
|
SEG Premium шаси 11АК19Е3
Вероятно след гръмотевица подпушили резистори и други неща в захранването.
процесор SDA 5457 B001 B13 VESTEL-VEST EU GERMANY
24LC08 захранване с TDA16846
В захранванетао има опечени два резистора транзистор и ценер.Схемата я имам но въпросния резистор не е отбелязан.Веригата е в управлението на оптрона .Каква е стойноста на R827 който е вързан с 1 крак на оптрона и R831 (22 ОМ) който пък е вързан с ценера D871 (12 волта ) Благодаря предварително за всеки съвет и също може ли това захранване да се изпробва на лампа ??Кой знае след него колко още има  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Последната промяна е направена от sacho на Пет Дек 10, 2004 11:40; мнението е било променяно общо 3 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Сря Ное 24, 2004 10:23 Заглавие: |
|
|
На моята схема е дадена стойност 100 оМ но е със звездичка което означава че може да е малко по различно.
Успех! _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Ное 24, 2004 10:27 Заглавие: |
|
|
И при мене на 11АК19 В1 е 100 ома,а звездичката според мене е че стойността е различна за по-големите кинескопи. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
БАЛДУИН ЛЕФТЕРОВ Опитен потребител

Регистриран на: 18 Юни 2003 Мнения: 225 Местожителство: Разград
|
Пуснато на: Сря Ное 24, 2004 10:29 Заглавие: |
|
|
| По схема е 10 Ком и е само за това шаси,за останалите от версията 11АК19 е 100 Ом. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Чет Дек 09, 2004 8:56 Заглавие: |
|
|
Значи въпросния резистор в тази модификация въобще липсва затова на схемата е означен като "LINK"вероятно имат в предвид "връзка".Захранването оживя след като смених и оптрона всички напрежения са в норма но е изцепен и 7805 който захранва процесора и паметта.Вероятно процесора е умрял но не товари новата7805 има генерации върху кварца но на шината потенциалите са нулеви май нищо не върви по нея.Вдигах всички други неща от нея и излиза че ниското "логическо ниво " е от нея.Ресета изглежда наред.Дали мога да пусна развивките без проца като имитирам функцията POWER ON ??? Паметта е здрава има съдържание опитвах да и сложа и други бинове но няма оживление.Какви други експерименти бихте ми препоръчали за да се уверя че процесора е дефектен и идеи за замяната му ??? SDA 5457 B001 B13 Тези процесори пак ли са от семейството на тези дето всеки производител е заложил различна програма и има ли начин за достъпна замяна ако се окаже аут  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|