 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
yani kokas Опитен потребител


Регистриран на: 14 Юни 2006 Мнения: 326 Местожителство: Дупница/София/
|
Пуснато на: Нед Мар 04, 2007 15:41 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | | Bobcho написа: | Не припоя а различните флюсове разтварят медта  |
И припоя и той я разтваря медта.При мене ползвам за флюс само колофона който е във тинола и не ползвам химически активни флюсове-киселини,нишадър,но въпреки това човките пак се разяждат-а вярвай ми простичкият колофон е в основната си част съставен от висши резинови органични киселини и терпени,които по никакъв начин не могат да взаимодействат с метал. |
И аз съм забелязъл че човките се изяждат,дори ако ползваш само колофон,камо ли добрия стар аспирин като няма друго.
Според мен колкото и да са инертни органичните киселина все пак температурата на човката е бая висока а нали занете,че високите температури са в основата на сумати процеси окислително редукционни и
йонно обменни.Иначе за човка даже съм ползвал 6мм^2 дебел меден проводник и пак става като се барне отпред с пиличка. _________________ Всеки щепсел контакта да си знае ,да се пази
да не се зарази и ако клемите зацапа,
некой друг да тока да изцака... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|