| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
apxu Опитен потребител


Регистриран на: 23 Ное 2006 Мнения: 186 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Вто Мар 06, 2007 17:55 Заглавие: |
|
|
Ако разбирах нямаше да пускам темата. Ясно е какво е грец идеята ми е каква е тая стойност 50 волта която се споменава от производителя. _________________ 70% от потребителите използват 30% от възможностите на техниката,а останалите 30% използват 70% от възможностите на същата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Мар 06, 2007 18:04 Заглавие: |
|
|
| apxu написа: | | ...идеята ми е каква е тая стойност 50 волта която се споменава от производителя. |
Оф....
KBPC35005 до 50V
KBPC3501 до 100V
KBPC3502 до 200V
KBPC3504 до 400V
.......................................................
KBPC3510 до 1000V
Минималното напрежение от което може да работи ГРУБО казано се определя от параметъра Vf |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
apxu Опитен потребител


Регистриран на: 23 Ное 2006 Мнения: 186 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Вто Мар 06, 2007 18:08 Заглавие: |
|
|
Нещо не можем да се разберем.
Грешката е моя.
В .pdf файловете който гледам е описано ту за цялата серия, ту само за хх10 който ще използвам та се чудех с две думи 50 защо стои пред макс. напрежение. Естествено става дума за диапазона на волтажа /правилно съм превел / но за цялата серия, ..
| RC написа: | | Минималното напрежение от което може да работи ГРУБО казано се определя от параметъра Vf |
Vf винаги е 1,1-1,2V нали все пак това е мостова схема и във всеки един полупериод двадиода са отпушени => ~ 0,6+0,6 _________________ 70% от потребителите използват 30% от възможностите на техниката,а останалите 30% използват 70% от възможностите на същата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Вто Мар 06, 2007 18:25 Заглавие: |
|
|
| apxu написа: | Нещо не можем да се разберем.
Грешката е моя.
В .pdf файловете който гледам е описано ту за цялата серия, ту само за хх10 който ще използвам та се чудех с две думи 50 защо стои пред макс. напрежение. Естествено става дума за диапазона на волтажа /правилно съм превел / но за цялата серия, ..
| RC написа: | | Минималното напрежение от което може да работи ГРУБО казано се определя от параметъра Vf |
Vf винаги е 1,1-1,2V нали все пак това е мостова схема и във всеки един полупериод двадиода са отпушени => ~ 0,6+0,6 |
ами ти знаеш за пада на напрежение дори а за максималното незнаеш. Хората няма да правят дейташийт за всеки грец а правят за всички и отделно правят таблица за всеки подвид.
Просто последните две цифри от означението показват максималното напрежение. Дори 50 волтов да сложиш пак ще работи. Пада на напрежени е еднакъв за всички, но може да не е 1.2 V а по-малко или малко повече дори. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
apxu Опитен потребител


Регистриран на: 23 Ное 2006 Мнения: 186 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Вто Мар 06, 2007 18:29 Заглавие: |
|
|
Абсолютно е така. Тая тема почна от недоглеждане от моя страна пък до къде стигна ... _________________ 70% от потребителите използват 30% от възможностите на техниката,а останалите 30% използват 70% от възможностите на същата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Мар 06, 2007 18:32 Заглавие: |
|
|
| apxu написа: | | Vf винаги е 1,1-1,2V нали все пак това е мостова схема и във всеки един полупериод двадиода са отпушени => ~ 0,6+0,6 |
Този параметър се специфицира при определен ток.
При "обикновенни" силициеви диоди е около тези стойности, при германиеви и шотки диоди е друг (по-нисък). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
apxu Опитен потребител


Регистриран на: 23 Ное 2006 Мнения: 186 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Вто Мар 06, 2007 18:37 Заглавие: |
|
|
Германиеви прибори незнам да се произвеждат така масово, но това е особеното при тях. При диодите на шотки е така защото участва само P или само N и метална пластина. _________________ 70% от потребителите използват 30% от възможностите на техниката,а останалите 30% използват 70% от възможностите на същата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Мар 06, 2007 18:59 Заглавие: |
|
|
Добре, добре ...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|