| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Мар 11, 2007 17:02 Заглавие: HITACHI FUJIAN кадрова синхр-ция. |
|
|
Това/почти/HITACHI е модел:HFS-1425.
Състава е: ТА7698АР/сменена с КА2154/
TDA3653B/сменена/
М51397АР-МЧУ.
Изобр. бавно се превърта във верт. посока,като има леко "веене" в горната част.ОСД-то е синхронизирано.Подмених кондензаторите около двете ИС/първите две/.Мисля,че проблема е в МЧУ.Там още нищо не съм сменял.Моля за идеи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Нед Мар 11, 2007 18:12 Заглавие: |
|
|
Нямам точната схема, но от PDF-а на TA7698 от инвертирания видеоизход-40пин през съпротивления и кондезатори(трябва да има един електролит, може би 1мф) синхроимпулсите влизат на 37пин. Та бих сменил този електролит. Май не ми се вярва да е от междинната. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Нед Мар 11, 2007 18:24 Заглавие: |
|
|
Тези телевизори вървяха със схема. Имам я но на хартия. пътя от 37 кр е : v312,c302 - c301 / електролитен 1 mf / - r303 - от там връзката прекъсва и по всяка вероятност отива на 15 кр на TA7680.
P.S. сега забелязвам друго от 36 краак изиза сигнал и отива през R607,603 , C603 / електролитен 0,47mf / на 26 кр V.OSC _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Нед Мар 11, 2007 18:37 Заглавие: |
|
|
Да, може и от 15пин на другата да идва. Но принципа е същия, нека смени C301. Него имах впредвид. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Мар 11, 2007 18:43 Заглавие: |
|
|
| С301!Благодаря, момчета! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Мар 11, 2007 19:36 Заглавие: |
|
|
Донесоха ми пулта,но гумената част е пред разпадане.Какъв е заместителя.
Проца е:M50436-560SP.На оригиналния пулт /с малко въображение/,прочитам:VM201. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Мар 12, 2007 11:38 Заглавие: |
|
|
Пулта е малко особен.
Почти напълно го покрива P4050 (FRC5882) (може да се заръча и пълното му съответствие). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пон Мар 12, 2007 17:06 Заглавие: |
|
|
| RC написа: | Пулта е малко особен.
Почти напълно го покрива P4050 (FRC5882) (може да се заръча и пълното му съответствие). |
Благодаря!/Едва ли ще е нужно "пълно съответствие"/. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|