| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
интермаш Опитен потребител


Регистриран на: 24 Дек 2005 Мнения: 469 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Мар 11, 2007 23:09 Заглавие: Ре: |
|
|
| Milen_haskovo написа: | За разсейването на 130 вата - погледнете с какво охлаждат Pentium 4 Prescott, един вентилатор с радиятор струва около 35 лева  |
Радиатор с вентилатор - комплект за Пентиум-4 - s.478, "Cooler Master" - диаметър на перката 80 мм.,(купих го преди седмица) -
17 лева. _________________ Четене му е майката ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Milen_haskovo Опитен потребител

Регистриран на: 11 Фев 2005 Мнения: 1404 Местожителство: София/Хасково
|
Пуснато на: Нед Мар 11, 2007 23:23 Заглавие: |
|
|
Има и на такива цени, но или вдигат много шум или не могат да охлаждат както трябва... Под "охлаждат както трябва" имам впредвид да могат да поддържат по-ниска от 55 градуса температура под товар... За разсейването на топлината - слагат се в паралел няколко бройки транзистори... _________________ Както си работеше и спря... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
интермаш Опитен потребител


Регистриран на: 24 Дек 2005 Мнения: 469 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Мар 11, 2007 23:55 Заглавие: Ре: |
|
|
На моя компютър не слагам капаци. Ето сега пипам радиатора - абсолютно студен. Шумът на перката е съвсем слаб - като на захранване.Ако сложа капаците нищо не се чува. _________________ Четене му е майката ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Пон Мар 12, 2007 0:07 Заглавие: |
|
|
Не мисля да му купувам охлаждане било то за 17 или 35 лв.
качвам ги на един радиатор и тва е . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Мар 12, 2007 9:45 Заглавие: |
|
|
Порърси инфирмация за МА723.Малко е старичка схемата ,но има много захранвания с нея и е изпитана...Слагаш краен транзистор .един,два....
и си решаваш проблема с тока... _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Пон Мар 12, 2007 12:36 Заглавие: |
|
|
| Мисля че 723 също не може да се захранва на повече от 40 волта |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Пон Мар 12, 2007 13:21 Заглавие: |
|
|
| щом се налага |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
AZ:) Опитен потребител

Регистриран на: 18 Сеп 2005 Мнения: 228 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Пон Мар 12, 2007 15:38 Заглавие: |
|
|
Аз си направих схемата на МК и е доста добра.Тя е до 2.5А на платка но като си направиш два канала става за 5А при паралелно свързване и до 40V при последователно.
http://www.mladkonstruktor.bg/Supply.htm
Ако искаш печатния оригинал на платката кажи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Пон Мар 12, 2007 15:46 Заглавие: |
|
|
Тая схема я гледах и не ми хареса това че за да я използвам пълноценно ми трябват 2 волтметъра (нито имам втори , нито пък място за него) а пък не съм сигурен дали ще се изнемят еднакво двете напрежения ако се регулират с двоен потенциометър за да измервам само едното от тях.
Оставил съм я за краен вариант , ако не се намери нищо друго. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|