| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
kalin Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 379
|
Пуснато на: Чет Мар 22, 2007 0:35 Заглавие: Как да включа реле със закъснение от 1 секунда? |
|
|
| трябва ми възможно най-простата и най-елементарната схема с която като подам напражение към намотката на релето то да се затовори след около секунта |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marinov Опитен потребител


Регистриран на: 20 Апр 2004 Мнения: 130 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Чет Мар 22, 2007 11:08 Заглавие: |
|
|
ми на едно място видях такова нещо реализирано със стартер от луминисцентна лампа  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tchav Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юли 2004 Мнения: 753
|
Пуснато на: Чет Мар 22, 2007 13:37 Заглавие: |
|
|
| Резистор, кондензатор и малко тиристорче, което управлява релето. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Мар 22, 2007 13:37 Заглавие: |
|
|
| Пробвай примерно с последователно свързан резистор няколко стотин ома и паралелно свързан на намотката кондензатор няколко стотин микрофарада. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nepamami Опитен потребител

Регистриран на: 12 Авг 2005 Мнения: 129
|
Пуснато на: Чет Мар 22, 2007 20:41 Заглавие: зякъснение |
|
|
| Релето се управлява с транзистор, а на базата му се поставя електролитен кондензатор с другия му извод свързан към маса. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kalin Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 379
|
Пуснато на: Нед Апр 08, 2007 23:58 Заглавие: |
|
|
| slav4o.com- така го направих стана супер! Благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|