 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Nikolai_1 Опитен потребител

Регистриран на: 02 Дек 2005 Мнения: 461 Местожителство: Разград
|
Пуснато на: Чет Мар 29, 2007 20:40 Заглавие: |
|
|
| ELP написа: | | 150 ватов усилвател разсейва поне 60-80 вата като загуби ,толкова си му е КПД.то ,ако искаш по ефективен/да грее по-малко/ си направи схема клас D ,но със тези крайни няма да стане ,щото са много бавни ,в общи линии нямаш много избор. Ако смяташ да направиш нещо по въпроса за греенето имаш 2 пътя-по-голям радиатор или да поставиш вентилатор тихоходов от РС ,може и на понижени обороти за да смъкне температурата ,но това не означава ,че ще спадне и разсейваната мощност. Просто от обикновена печка ще стане вентилаторна! |
Ами добре де така да бъде! :?6том трябва да е друг клас... Предложете някоя схема с която да не си топлим краката  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Мар 30, 2007 6:22 Заглавие: |
|
|
| Турил съм отдавна едно схема клас D 200 вата във файлообменника. Само не мога да схвана защо представата ти за свестен усилвател се свързва с по малко греещ -клас D не са чак толкова добри като звук ама ти си знаеш ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|