| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Апр 01, 2007 19:00 Заглавие: |
|
|
няма смисъл да се усложнява с трансформатори... _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
РДочев Активен потребител

Регистриран на: 08 Мар 2007 Мнения: 92 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Апр 02, 2007 10:40 Заглавие: |
|
|
| До към 8-9 волта входно напрежение стабилизира. При по-ниско му спира генератора и транзистора стои отпушен.Това е пробвано. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Shtur Гост
|
Пуснато на: Пон Апр 02, 2007 17:01 Заглавие: Hm |
|
|
| tropper написа: | | няма смисъл да се усложнява с трансформатори... |
На добре си е с мостова схема с траф, защо да се усложнява с траф , дори ще работи по добре така ще може да изкараш не 1.5 А ами доста повече и с по добро КПД , дори ако се сложи и обратна връзка с допълнителна намотка която да захранва интегралата с по восоко напрежение може да у гасне схемата и при 5 V , но все пак трябва да се мисли и за акумулатора , под 10 V направо ще се съсипе .
Така че и това трябва да се следи като падне под 10 волта да изключва всичко  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sheki Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002 Мнения: 425 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Вто Апр 03, 2007 22:13 Заглавие: |
|
|
точно с трансоформатори наистина не ми се занимава .. иначе също е решение _________________ http://mikrotik-bg.net/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sheki Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002 Мнения: 425 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Чет Апр 05, 2007 17:28 Заглавие: |
|
|
със слагането на 3 резистора паралелно по 1ом на R1(което е 4х0,47ома) , 10nF за тактовия генератор и изходните бобини от 2 броя на 1 , заработи доста добре с входно напрежение дори малко под 11в а изходното 8,2в при товар 1А.
Благодарности за всички съвети . _________________ http://mikrotik-bg.net/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|