| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Съб Апр 07, 2007 22:43 Заглавие: |
|
|
| Схемата ми трябва за електромотор с кафезен ротор. Използвал съм подобни и смятам, че е достатъчно надеждна в следната комбинация: Троен предпазител за захранване на електромотора, свързване на термична защита след контактора, а трифазната защита се използва след термичната(след контактора). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobykafe Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004 Мнения: 1325 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Нед Апр 08, 2007 10:03 Заглавие: |
|
|
| zapad написа: | | а може и само с два контактора,на които бобините са за 380волта |
Ето това е истината- две релета свързани на линейно напрежение... _________________ Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nikiforiv Нов потребител

Регистриран на: 06 Апр 2007 Мнения: 34
|
Пуснато на: Нед Апр 08, 2007 12:21 Заглавие: |
|
|
| Значи когато предлагам дадена схема то тя е проверена в практиката, а не е измислена на часа. Не знам дали двигателя действа като генератор но когато отвия бушона на едната фаза и защитата веднага задейства ( пробвано с трите бушона ! ). От това по добро не знам какво е. А за токовата защита, то всяко ПВ си я има по дефалт. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Нед Апр 08, 2007 20:22 Заглавие: |
|
|
| Схемата си е съвсем добра. А ако може някой да ми обясни как да си направя генератор от такъв електромотор(с кафезен ротор), нека го направи. Не ми е ясно какво възбуждане ще има. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marinov Опитен потребител


Регистриран на: 20 Апр 2004 Мнения: 130 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Нед Апр 08, 2007 20:49 Заглавие: |
|
|
Тъй като виждам че темата започва да се превръща в спор чия схема е по-добра давам своя глас за схемата на nikiforiv Схемата му е проста, евтина и най- важното работоспособна единствения недостатък е че не е галванично разделена , което е предимство на другите схеми но пък те отстъпват по останалите показатели.
Разбира се това не омаловажава трудът на другите и схемите им също са решение на въпроса а пък нека питащия си избере
Последната промяна е направена от marinov на Нед Апр 08, 2007 21:07; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Нед Апр 08, 2007 20:54 Заглавие: |
|
|
Що не мога да отворя схемата на nikiforiv  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gogo Опитен потребител


Регистриран на: 28 Май 2004 Мнения: 267 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пон Апр 09, 2007 9:40 Заглавие: |
|
|
Ето я схемата на nikiforiv _________________ Няма човек който да не зависи от електрониката |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|