Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Нов Willem програматор
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
YoggA
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2004
Мнения: 99
Местожителство: IMS

МнениеПуснато на: Пон Мар 26, 2007 17:56    Заглавие: Отговорете с цитат

То се видяло, че Асан бан'ца нЕма да яде ...

Вчера направих поръчна на www.sivava.com за един Willem4.5C с доста адаптери.
Не я платих защото сe чудех дали да не поръчам 2 комплекта.
Току що направих нова поръчка за 2 програматора и много адаптери за около 260 USD общо ... НО забелязах, че номера на новата поръчка за повече от 24 часа се е увеличил само 2 ... т.е. между предишната ми неплатена поръчка и тази е имало само 1 поръчка (дано не е като моята и някой да си клика по сайта им Embarassed ) ...
От 2002 год продават, а общия брой на реални + фалшиви поръчки е към 4700 ... по 2 на дем се падат общо .... Rolling Eyes
Малко ми заприлича на гаражна история ... ???

Зачудих се защо за цял ден практически да нямат поръчки или поне запитвания ... продукта ли има проблеми (?) .., де да знам, но орязах всичко и поръчах само 1 гол програматор с няколко флаш памети за към 60 USD общо ... Тоя път вече платих де ...
Но май трябваше да поръчам малко адаптери че да видим наистина как работи тоя програматор с повече видове чипове, ... ама здраве да е ...

Като дайде ще видим какво е положението ...

ПП/
Някой от вас купувал ли е тоя програматор от sivava.com ... иначе за полската версия има доста мения из нета ... Wink

ПП2/
Ако се окаже, че програматора наистина е сполучлив, ще поръчам поне още един програматор и адаптери.
Така че, ако някой реши че иска адаптери и/или програматор, може да се обади да ги включа в поръчката. Няма да го таксувам за превода ...
Сегашната поръчка предполагам че ще я получа не по-късно от 15-20 април, а следващата поръчка ще е около седмица след получаването на настоящата ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 26, 2007 21:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Купувал съм от Sivava ,ако си чел внимателно постовете ми нямаше да питаш ,коректни и бързи са ,но не този модел ,а само приставки. Тази версия /4.5/ е почти два пъти по-бърза от старата ,и работи с по-нов софтуер ,не съм я пробвал но така пише в нета.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2005
Мнения: 2054

МнениеПуснато на: Пон Мар 26, 2007 21:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Е ти по 200 бройки дневно ли искаш да продават??? 2 бройки на ден за програматор си е повече от добре.
_________________
--------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
YoggA
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2004
Мнения: 99
Местожителство: IMS

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2007 11:09    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP написа:
Купувал съм от Sivava ,ако си чел внимателно постовете ми нямаше да питаш ,коректни и бързи са ,но не този модел ,а само приставки. Тази версия /4.5/ е почти два пъти по-бърза от старата ,и работи с по-нов софтуер ,не съм я пробвал но така пише в нета.
Що ми се караш? Може да си сигурен, че точно твоите постове съм прочел много внимателно. И затова питах за отзиви конкретно за програматора.
Иначе точно твоето мнение за Sivava наклониха везната да пробвам с поръчката ...
Очаквах да имат по-голям обем с продажбите ... то нали и от това зависи доколко ще има поддръжка и разитие на продукта ...

Не държа толкова на бързодействие, колкото на безпроблемната работа. За тия пари чудеса не могат да се очакват.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2007 21:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Зависи какво ще програмираш -не може да очакваш сигурна работа при всички производители на дадена памет -софтуера не е идеален ,но за 1/10 от цената на добър програматор толкова !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
YoggA
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2004
Мнения: 99
Местожителство: IMS

МнениеПуснато на: Сря Апр 11, 2007 21:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Получих програматорите, адаптерите, диск с около 600 МБ ... и прашките ... Very Happy
Монтажа е приличен, но ако човек се вгледа в спойките - можело и да е по-добре.
За работата ... каквото пробвах - чете, пише, трие без проблем ...

Дадох програматорте на момчета и някакви флашове са се опънали на програматора.
Със същите чипове на нашия програматор всичко било ОК.
Проблема може и да е решим с промяна на някой параметър ...

Както каза ELP, за толкова пари - толкова.
Не съм се отказал окончателно от проекта де ... Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 12, 2007 18:38    Заглавие: Отговорете с цитат

E аз пък днеска на програматор Super-pro 680 не можах да програмирам една 39LV040 защото я нямаше в списъка на поддържаните ,пък Willema я чете и пише без проблем ,само че този първия е над 500 $ Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dreadx
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Мар 2005
Мнения: 413
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 13, 2007 18:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Yogga: а какви точно чипове не са успяли да програмират?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
YoggA
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2004
Мнения: 99
Местожителство: IMS

МнениеПуснато на: Пон Апр 16, 2007 1:42    Заглавие: Отговорете с цитат

dreadx написа:
Yogga: а какви точно чипове не са успяли да програмират?

Някакви 16-битови флашове ползват.
Не са били извадили джъмпъра за 3V и са мъчили чиповете на 5V.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals