 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tiger Нов потребител

Регистриран на: 01 Фев 2007 Мнения: 38
|
Пуснато на: Сря Апр 11, 2007 22:05 Заглавие: |
|
|
Мерси. Взех си един потенциометър и ще го пробвам, ако не стане ще пробвам да сменя резисторите, но други ден, защото нямам време сега. Някой написа, че за 20 вата не си струвало, но имам 2 колони по 7 вата (мах) и исках да ги използвам. А ако стане добре може по-натам да си направя нещо по-мощно, но ще трябва и колони да си взема. _________________ Надпис над вратата в маршрутка: "Място за удряне на глави!" |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
BuRnOuT_BG Опитен потребител


Регистриран на: 06 Авг 2006 Мнения: 197 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Апр 11, 2007 22:51 Заглавие: |
|
|
| tiger написа: | | А ако стане добре може по-натам да си направя нещо по-мощно, но ще трябва и колони да си взема. |
Ако са ти чувствителни колоните и с 5-10w амп може да разтресеш диваните, но това е друга тема  _________________
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Чет Апр 12, 2007 9:23 Заглавие: |
|
|
| BuRnOuT_BG написа: | Ако са ти чувствителни колоните и с 5-10w амп може да разтресеш диваните, но това е друга тема  |
МОже ли да обясниш малко това, което си написал. Какво ще рече чувствителни? Тези, с които сега си играя са от едно мн старо немско радио. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Апр 12, 2007 14:42 Заглавие: |
|
|
| Anonymous написа: | | BuRnOuT_BG написа: | Ако са ти чувствителни колоните и с 5-10w амп може да разтресеш диваните, но това е друга тема  |
МОже ли да обясниш малко това, което си написал. Какво ще рече чувствителни? Тези, с които сега си играя са от едно мн старо немско радио. |
Ми например ако имаш някакви 50-100 ватови и ако им подаваш същатата мощност (7 вата) ще свирят значително повече от седемватовите говорители. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
BuRnOuT_BG Опитен потребител


Регистриран на: 06 Авг 2006 Мнения: 197 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Чет Апр 12, 2007 18:09 Заглавие: |
|
|
Ами примерно имаш говорител, да кажем 100w.Чувствителността му примерно 91db/w (91db при 1 ват мощност). При всеки следващ ват дб-лите се увеличават с 3, т.е при 2w-94db, 4w-97db, 6w-100db и т.н до 100w( това е пределната мощност, която може да понесе драйвера)
Ако имаш такива колони един 5-15w усилвател ти е достатъчен за ''налягане''
Надявам се да си ме разбрал  _________________
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|