 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Milen_haskovo Опитен потребител

Регистриран на: 11 Фев 2005 Мнения: 1404 Местожителство: София/Хасково
|
Пуснато на: Вто Апр 10, 2007 18:50 Заглавие: |
|
|
| D.Kolev написа: | 2.солидни проблеми със синхронизацията
3.дори и да успееш , качеството няма да е по-добро.
ПП
някои видеокарти могат да изкарват направо композитна синхронизация, така че схема изобщо не е нужна. |
D.Kolev, тия заобиколки със 7486 са именно за синхронизацията. НО гледам нещо друго - в комплекта за видеокартата ми (MP 7600GS) има един преходник, от едната страна е 7-pin PS/2 (S-Video) букса, от другия излизат 3 чинча - RGB. Явно е за по-новите телевизори които си имат тия изводи изведени отделно.
Според мен качеството ще е по-добро - къде е да се събират 3-те цвята за S-Video-то че после пак да се разделят от телевизора, къде е да отиват поотделно ? В статията пише че така излизала картина като на монитора, далеч по-качествена отколкото през TV-Out. Но схемата и коментарите са отпреди Ge-Force ерата, тогава видеокартите не са се славели с качествен изход.
п.п. ей сега отивам да правя това "чудо", дано излезе нещо свястно  _________________ Както си работеше и спря... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
D.Kolev Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2006 Мнения: 103 Местожителство: В.Търново
|
Пуснато на: Вто Апр 10, 2007 20:09 Заглавие: |
|
|
именно за синхронизацията е , но в частни случаи може без нея.
тези твои 3 чинча не са РГБ , а са компонентен изход /Y'PbPr/
http://en.wikipedia.org/wiki/Component_video#Y.27PbPr_Analog_Component_Video
разлика в качеството няма да видите /пробвано/ има видеокарти с качествен тв-аут , но тия н-видии не са сред тях. щом изкарате стабилна черно-бяла картина - значи сте направили всичко възможно , ще са ми интересни резултатите  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Milen_haskovo Опитен потребител

Регистриран на: 11 Фев 2005 Мнения: 1404 Местожителство: София/Хасково
|
Пуснато на: Съб Апр 14, 2007 17:08 Заглавие: |
|
|
За това че са компонентни изходи - не знаех...
Налепих платката - не тръгна, липсва всякаква синхорнизация. Вероятно съм сбъркал нещо някъде, довечера пак ще го погледна... _________________ Както си работеше и спря... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
D.Kolev Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2006 Мнения: 103 Местожителство: В.Търново
|
Пуснато на: Съб Апр 14, 2007 18:59 Заглавие: |
|
|
съвсем вероятно е да не си сбъркал нищо. Pixel Clock ?......
може да пробваш с тези стойности - 13,3 ; 14 ; 14,25 ; 14,75 . имах ги някъде записани.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Milen_haskovo Опитен потребител

Регистриран на: 11 Фев 2005 Мнения: 1404 Местожителство: София/Хасково
|
Пуснато на: Съб Апр 14, 2007 20:24 Заглавие: |
|
|
Понеже интеграла беше на цокълче - извадих го, никаква промяна. Пък и компютъра с който правя пробата е с 32MB RAM и WinXP, утре като му купя рам от пазара в Димитровград ще мога евентуално да пипна и някоя друга настройка... _________________ Както си работеше и спря... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|