| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
penkeler Опитен потребител

Регистриран на: 12 Ное 2006 Мнения: 338 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Апр 13, 2007 14:00 Заглавие: |
|
|
Внимавай много при авария в автоматиката да не върнеш напрежение в мрежата. Възможно е да стане голяма беля, а дори и да утрпеш някого.
По принцип такива устройства не са разрешени без изрично съгласие от енергото.Ако те разберат че си го направил без съгласието им ще си имаш неприятности. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bebucho Нов потребител

Регистриран на: 10 Мар 2007 Мнения: 37
|
Пуснато на: Нед Апр 15, 2007 15:22 Заглавие: |
|
|
| Аз затова и исках помощ от някои, но май никои няма да се отзове! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Нед Апр 15, 2007 15:38 Заглавие: |
|
|
| penkeler написа: | Внимавай много при авария в автоматиката да не върнеш напрежение в мрежата. Възможно е да стане голяма беля, а дори и да утрпеш някого.
По принцип такива устройства не са разрешени без изрично съгласие от енергото.Ако те разберат че си го направил без съгласието им ще си имаш неприятности. | Така е ,този инвертор е толкова мощен че ще захрани външната мрежа ,че и ще утрепе някого.  _________________ SKYPE fikret_121 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dalgia Опитен потребител

Регистриран на: 17 Дек 2004 Мнения: 183 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Апр 16, 2007 14:30 Заглавие: |
|
|
| евентуално това ако ти помага с нещо |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan petrov Активен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2004 Мнения: 94 Местожителство: Тетевен
|
Пуснато на: Вто Апр 17, 2007 12:30 Заглавие: |
|
|
| РАЗГЛЕДАЙ ИТОВА,АКО ИМАШ ВЪПРОСИ ПИТАЙ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sheki Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002 Мнения: 425 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Вто Апр 17, 2007 17:46 Заглавие: |
|
|
| Dalgia написа: | | евентуално това ако ти помага с нещо |
няма следене дали не се е появило 220в от мрежата ! Ще замине батерията. _________________ http://mikrotik-bg.net/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bebucho Нов потребител

Регистриран на: 10 Мар 2007 Мнения: 37
|
Пуснато на: Сря Апр 18, 2007 0:06 Заглавие: |
|
|
| Каква е идеята на тези диоди в схемата на dalgiq и този инвертор не може ли да се повреди, когато на изхода му се поддаде захранване от трансформатора? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan petrov Активен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2004 Мнения: 94 Местожителство: Тетевен
|
Пуснато на: Чет Апр 19, 2007 10:53 Заглавие: |
|
|
| виж и това |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bebucho Нов потребител

Регистриран на: 10 Мар 2007 Мнения: 37
|
Пуснато на: Чет Апр 19, 2007 12:45 Заглавие: |
|
|
| ivan petrov Немога да разбера защо да не използвам същия трансформатор за заряд на акомулатора, който е използван в инвертора.Каза че схемата ще се оскъпи с 8лв най-много ако се сложи още един трансформатор, но едва ли трансформатор, който пуска 10ампера струва 8 лева.Идеята е зарядното да има възможност да зарежда както малки акомулаторчета, така и 100 амперови. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan petrov Активен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2004 Мнения: 94 Местожителство: Тетевен
|
Пуснато на: Чет Апр 19, 2007 14:40 Заглавие: |
|
|
Идеята ми е като поставиш какъвто и да е ак. да настроиш зарядния ток да е 1на100 от капацитета на акомулатора.Например
50 Ah се зареждат с 500мА ток.Моя UPS напарното така работи 3г.
и нямам проблеми.Единственния недостатък на този метод е е че,зареждането на акомулатора е много бавно и при по дълги липси на ток той ня ма добре да се зарежда. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|