| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Вто Апр 17, 2007 19:01 Заглавие: |
|
|
Както казва Yassen серия УНИМОС-БГ (реверсивенброяч,преместващрегистър).Сиреч пълна измишльотина  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Вто Апр 17, 2007 20:10 Заглавие: |
|
|
Електронните калкулатори ползваха такива чипове. Това беше физически разделен на няколко кристала логически автомат. Намерете си някоя стара елка от зелените или оранжевите и там ще видите и други подобни. Не от тези най-малките със седемсегментните светодиодни индикатори, а от тези със зелените лампи. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Апр 17, 2007 20:21 Заглавие: |
|
|
Мда..., имаше и такива неща  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Апр 17, 2007 20:57 Заглавие: |
|
|
Колко назад ме връщате във времето-навремето 85та-86та изхвърляха такива платки с много такива чипове,
може и да не са били точно същия номер,но някакво подобно чучело CM в същия корпус-но така и никога не съм го ползвал,нито пък съм мерил кво има извътре-
даже и до днеска си мислех че са някви транзисторни сборки-
имаше и много от ония зелените съветските плоските кондезатори по тях и едни кафеви кутийки на вид подобни на тия стерео-ПАВ филтрите дето са на 2 реда краката и са легнали-вътре в тия кутийки имаше нещо подобно на трафче 2 намотки от много тънък литцендрат.Наглед огромни платки-може би да е било 50 на 50 санта да не и по-големи.
Кой знае кво е било цялото тва чудо-я е служело да се запаменти 1КБ информация.
Баси как се развива техниката-тва са неща правени преди 20 години ,а изглеждат все едно са творения на неандерталец в сръвнение със съвремената техника. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Вто Апр 17, 2007 21:09 Заглавие: |
|
|
Даа.. навремето нямаше EEPROMчета а феритни памети един правоъгълник с много тел и феритчета  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Вто Апр 17, 2007 21:19 Заглавие: |
|
|
Eeeeeeeй такива ги подметахме преди месец в час по практика , прибрах си едно две за атракцията
Ta последно реверсивен брояч или купчина диоди ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Апр 17, 2007 21:33 Заглавие: |
|
|
"Купчината диоди" е защитата по краката.
С този начин на мерене доста схеми можеш да ги изкараш диодни сборки. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Yassen Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Апр 17, 2007 21:45 Заглавие: |
|
|
Хора недейте така, това са си истински прибори все пак  _________________ Младото поколение трябва да възроди Българската електроника |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мульо Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 929 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Апр 18, 2007 12:06 Заглавие: |
|
|
| andrey1988 написа: | Eeeeeeeй такива ги подметахме преди месец в час по практика , прибрах си едно две за атракцията
Ta последно реверсивен брояч или купчина диоди ? |
Брояч. И сега ако му намериш приложение в промишлени количества, та да живне малко българската микроелектроника...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Апр 18, 2007 12:11 Заглавие: |
|
|
| мульо написа: | та да живне малко българската микроелектроника...  |
Отдавна такава няма (в този смисъл). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|