| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Съб Апр 21, 2007 21:39 Заглавие: |
|
|
| Това вече е друга работа.Като за начало трябва да се проверят всички кондензатори. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Съб Апр 21, 2007 21:44 Заглавие: |
|
|
gniav, с риск да ме обвиниш отново, че нямам какво да ти кажа, а само си пиша ще се опитам да напиша какво трябва да се разбира:
1. Има два клона/рамена от различна техника която се захранва и те са напълно независими един от друг.
2. Два еднакви "преобразувателя" които от ниско право (вероятно акумулатор/и) го преобразуват до по-високо променливо необходимо за захранването на техниката в двата клона.
3. Предпазителите са преди "преобразувателите" (не са в самия
"преобразувател").
4. Има проблем с единия от тях и разменяйки им местата винаги гори предпазителя в този клон/рамо в който е поставен един (проблемния) от тях независимо от клона/рамото в който е поставен.
Това ли е постановката? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gniav Нов потребител

Регистриран на: 17 Фев 2007 Мнения: 48
|
Пуснато на: Нед Апр 22, 2007 7:48 Заглавие: |
|
|
| да това е постановката и сега ако дадете мнение ще съм благодарен |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Апр 22, 2007 9:56 Заглавие: |
|
|
След като изяснихме част от ситуацията - да продължим нататък:
-каква са "преобразователите" (на каква елементна база са изградени)?
-това е във връзка със следващия въпрос: могат ли да работят без товар? И ако да то докато изгори предпазителя изходното напрежение нормално ли е?
-след като не гори веднага, а след някакво време (какво е?), то проблема не е съвсем явен и ще трябва да се попремери тук там, едно друго доколкото е възможно за времето което имаш, но това - къде, може да се определи донякъде след като отговориш на първия въпрос.
П.П. Дали не става дума за някаква руска техника след като си написал това?
| Цитат: | | 30 волта прав ток и го преобразува на 120 волта 1000 херца |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gniav Нов потребител

Регистриран на: 17 Фев 2007 Мнения: 48
|
Пуснато на: Пон Апр 23, 2007 17:49 Заглавие: |
|
|
| ако беше руска до сега да имам решение те поне лесно се оправят.всички измервания са направени и нямя някакви различия от нормалното. никаква логика не се вижда. всичко се оправя като се се смени самия пр. какво и др. да смениш проблема остава. Благодаря на вси4ки включили се. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|