| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
danco Опитен потребител


Регистриран на: 13 Ное 2004 Мнения: 985 Местожителство: Бяла Слатина
|
Пуснато на: Вто Апр 24, 2007 20:55 Заглавие: Питане за шаси 3Y11 |
|
|
Питането е следното.Кое е вярно.На схемата емитера на Q602 2SA1015 е вързан за катода на оптрона,а колектора за ZD601 и R613.На платката е обратното-колектора на оптрона,емитера на ценера и супротивлението.Резултата е занижени вторични напрежения.Значи апарата идва от друг майстор.С външно захранване телевизора работи. _________________ Skype - danco64 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Вто Апр 24, 2007 20:59 Заглавие: |
|
|
| според мен трябва да е така както е по схемата |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
danco Опитен потребител


Регистриран на: 13 Ное 2004 Мнения: 985 Местожителство: Бяла Слатина
|
Пуснато на: Вто Апр 24, 2007 21:06 Заглавие: |
|
|
Затова питам,понеже телевизора дойде без транзистора,диода и ценера.Значи на платката надписите са сбъркани.Утре ще пробвам. _________________ Skype - danco64 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
danco Опитен потребител


Регистриран на: 13 Ное 2004 Мнения: 985 Местожителство: Бяла Слатина
|
Пуснато на: Сря Апр 25, 2007 11:36 Заглавие: |
|
|
При мен се получи че е грешна схемата.Транзистора е 2SC1815,а не 2SA1015.Надписите на платката са верни.Телевизора вече работи. _________________ Skype - danco64 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Сря Апр 25, 2007 12:07 Заглавие: |
|
|
| danco написа: | | При мен се получи че е грешна схемата.Транзистора е 2SC1815,а не 2SA1015.Надписите на платката са верни.Телевизора вече работи. | при положение,че и двата транзистора са P ,би трябвало до няма разлика |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
danco Опитен потребител


Регистриран на: 13 Ное 2004 Мнения: 985 Местожителство: Бяла Слатина
|
Пуснато на: Сря Апр 25, 2007 12:33 Заглавие: |
|
|
2SC1815 е обратен N _________________ Skype - danco64 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Сря Апр 25, 2007 18:16 Заглавие: |
|
|
| danco написа: | | 2SC1815 е обратен N | правилно,гледал съм 2SA |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|