| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Пет Апр 27, 2007 22:12 Заглавие: |
|
|
| halim написа: | | Аз имам една схема която сам взел от руските сайтове ако някой иска ще я пратя дайте само адрес. Схемата е изпробвана от мен и работи доста добре с дисплей който показва температурата и е без микроконтролер. |
Ами давай, пращай я. Вече съм начертал една схема по идея от един руски сайт, но ще ми е интересно да видя и твоята. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan dimitrov Опитен потребител

Регистриран на: 09 Дек 2005 Мнения: 828 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Апр 27, 2007 23:31 Заглавие: |
|
|
| Пратих Ви едно решение на WELLER. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dragon_hifi Опитен потребител

Регистриран на: 16 Ное 2005 Мнения: 113 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Съб Апр 28, 2007 16:12 Заглавие: |
|
|
| Колега купи си за 16лв регулируем поялник от Конрад има по 40вата |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Съб Апр 28, 2007 21:01 Заглавие: |
|
|
| Според мен спокойно ще стане и с 741 правил съм терморегулатори за инкубатори с него и се държи добре почти цялото лято без изключване.Не съм сигурен дали ще може директно да се управлява симистора или ще сложиш един транзистор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Съб Апр 28, 2007 21:39 Заглавие: |
|
|
| dragon_hifi написа: | | Колега купи си за 16лв регулируем поялник от Конрад има по 40вата |
Вече съм си купил що годе свестен поялник, само че без станцията за по евтино, с намерението да си я направя сам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Съб Апр 28, 2007 21:46 Заглавие: |
|
|
Това е за сега последния вариант, който мисля да го сглобя и да го пробвам:
Само не съм сигурен дали TL082 ще може дирекно да управлява симистора или ще трябва транзисторен ключ. Уж BT136 го дават със sensitive gate, ама знам ли. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Съб Апр 28, 2007 23:16 Заглавие: Терморегулатор за поялник с термодвойка |
|
|
| Колега Ив.Димитров,моля и аз за схемата на Велера,защото имам няколко и желая да ги експлоатирам още доста време,а си заслужават!Благодаря. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
daminad Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2006 Мнения: 189 Местожителство: Somewhere in time
|
Пуснато на: Нед Апр 29, 2007 17:32 Заглавие: |
|
|
Ако бихте били добри може ли схемата да бъде споделена и с мен..
Онази предложената от halim. _________________ Всеки който си придава важност придобива маловажност.
"Който не знае закона на Ома да си ходи у дома!" - Р. Ц. Кирилов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hshop Опитен потребител

Регистриран на: 13 Мар 2005 Мнения: 193 Местожителство: Кнежа
|
Пуснато на: Вто Май 01, 2007 17:53 Заглавие: |
|
|
Здравейте! Ето една схема на WELLER -дано Ви свърши работа !
С поздрави hshop! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
halim Нов потребител


Регистриран на: 05 Авг 2005 Мнения: 34 Местожителство: Каспичан
|
Пуснато на: Вто Май 01, 2007 20:50 Заглавие: |
|
|
| Здравейте всички във форума няколко дена бях много зает не можах да вляза да видя какво става. Лошата новина е че схемата е на домашния ми компютър аз сам студент в русе, иначе схемата роботи доста добре има и графични оргинали на платките няколко вида. При първа възможност ще ги кача. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|