Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

антирадар
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007
Мнения: 1111

МнениеПуснато на: Вто Май 01, 2007 23:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Действително при определени условия доста отдалеч се хващат отражения, но ако има движение и го включват. Катаджиите са действително доста хитри и радарът им "мълчи", ако субективно преценят, че не се движиш с превишение повече от десетина километра. Включват чак когато видят някой "самолет" и то на такова разстояние, че да си "вътре". Иначе на границата на обхвата си радарът е нестабилен в работата си (радарите обикновено имат два или три обхвата -къс, среден и дълъг). Това с обхватите е за места, където има голяма пряка видимост и ограничение, поставено наблизо. Тогава би трябвало радарът да се "скъси", за да не те хване преди ограничението. А момчетата имат планче и те "копнат" точно преди ограничението, а казват, че е било вътре. Понеже разбрах, че имаш път към Плевен, адаш, само да ти кажа, че точно горе на върха по пътя за Ловеч направиха този номер на един приятел. Там има 50 или 60... не знам точно, но видимостта е голяма и го изрисуваха без да е виновен.
Аз съм се измъквал, благодарение на процедурни недоглеждания, за които знаех-като подробността, че когато пишат акт за неправилно паркиране, т.е. на по-малко от 3 метра от забранена за пресичане маркировка(която изобщо липсваше-беше изтрита, а мястото не предполагаше поставянето й) полицаите са длъжни да вземат рулетка и да ми покажат откъде, докъде мерят. Също така знаех и, че ако няма маркировка, броят на лентите се определя според широчината на платното. Но ако то е 12м, забранената за пресичане линия между лентите е на 6 метра. И понеже не карам "Белаз", а малка хонда, няма как ако тя е широка 1,80, до средата да са по-малко от 3 метра...
Другата подробност беше, че при приближаване на кръстовище с разрешена скорост(добре че намат винаги радар) Very Happy , когато се смени зеленото с жълто правилникът, ЗАБРАНЯВА опасно внезапно спиране и ако съм на определено разстояние от светофара, просто трябва да премина и не е важно какъв е цветът при излизането...
Ама не си играйте да минавате на червено... Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals