| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Дек 07, 2004 12:16 Заглавие: GoldStar |
|
|
Колеги, имам нужда от схема на Gold Star модел CB-20D60 VP303-J97 със шаси PC-31A, процесор GS8434-01C, видео процесор TDA8362B. Проблема е , че плава варикапното напрежение. Сменен тунер, памет 24С04, TDA8362, транзистор управляващ варикапното. Съмнение върху процесора. Нека да поумувам и върху схемата ако някой ми я даде.
Последната промяна е направена от pamporov на Вто Дек 07, 2004 16:31; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Вто Дек 07, 2004 12:20 Заглавие: |
|
|
Когато се пусне да търси , спира ли когато намери програма ? _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Дек 07, 2004 12:33 Заглавие: |
|
|
Схемата вече пътува,интересен е отговора на въпроса на Noel. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Дек 07, 2004 16:20 Заглавие: |
|
|
При търсене не спираше, направих го да спира с настройка на сърцевината на филтъра VL201,
Всъщност сега спира, но не където трябва! След финна донастройка от менюто и последващо запаметяване се запаметява дадената програма и няма проблеми, но при автоматично търсене не спира на точното место.
Получих и схемите от двама ви, благодаря! 
Последната промяна е направена от pamporov на Вто Дек 07, 2004 16:35; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Вто Дек 07, 2004 16:34 Заглавие: |
|
|
Ако не се касае до голямо изместване защо не врътнеш лекичко VL201.От там можеш да компенсираш в извесни граници.
Май сме писали едно и също нещо по едно и също време  _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади 
Последната промяна е направена от Noel на Вто Дек 07, 2004 16:37; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Дек 07, 2004 16:36 Заглавие: |
|
|
| Noel написа: | | Ако не се касае до голямо изместване защо не врътнеш лекичко VL201.От там можеш да компенсираш в извесни граници. |
Изместването си е доста голямшко, не помага въртенето на VL201 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Вто Дек 07, 2004 16:57 Заглавие: |
|
|
| А във VL201 има ли вграден кондензатор? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Вто Дек 07, 2004 17:08 Заглавие: |
|
|
Погледни как е и Q110 . На бегъл поглед по схемата през него се взима информацията за финна донастройка. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Дек 07, 2004 17:18 Заглавие: |
|
|
| GOSHO написа: | | А във VL201 има ли вграден кондензатор? |
Да , има, мислиш ли че е в него причината? Ако сложа на платката допълнителен ще стане ли, или трябва да е вътре? А каква е стойността му?
Имал съм доста аналогични случаи, но са се оправяли с леко донастройване на сърцевината, а този е упорит и не иска само с това! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Вто Дек 07, 2004 18:10 Заглавие: |
|
|
| Случвало ми се е няколко пъти, но на други ТВ.Аз вадя бобината махам кондензатора, слагам пак бобината и слагам външно кондензатор.Като стоиноста е около 40- 60 пикофарада, като точната стойност се подбира опитно.Вероятно ще стане и без да се вади кондензатора , но след време е възможно пак да си промени капацитета. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|