| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
blueice Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2004 Мнения: 526 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Вто Май 15, 2007 12:33 Заглавие: ProTech 11AK12-6 тъмен екран |
|
|
Привет,телевизора дойде с оплакване няма картина ма звук.Зхранването е било сменяно с универсално и му се бяха вдигнали вторичните от там беше гръмнал чипа за вертикалното TDA3654.Захранването ремонтирано,чипа сменен вертикалната развивка се появи,но екрана е тъмен.TDA8362A сменена-ядец.Вече започвам да се въртя в омагьосан кръг ,дайте някакви идеи _________________ Майстор без бира, нищо не разбира! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Вто Май 15, 2007 12:44 Заглавие: |
|
|
А захранването на ТДА-то как е.Стабилизатора на 8в провери ли го _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
blueice Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2004 Мнения: 526 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Вто Май 15, 2007 13:13 Заглавие: |
|
|
сменен заедно с електролитите _________________ Майстор без бира, нищо не разбира! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Вто Май 15, 2007 15:14 Заглавие: |
|
|
Има ли отопление, G2. Като вдигнеш ускоряващото появява ли се растър с обратен ход. SSC -сигнала постъпва ли на съотверното краче на TDA8362. _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Май 16, 2007 12:13 Заглавие: |
|
|
Най-добре е да почнеш от OSD-то. По мойта схема не минава през TDA8362A. Виж го дали излиза от 22, 23, 24 и 25кр. на CTV-то и дали са в ред видеоусилвателите на платката на кинескопа. | blueice написа: | | ...TDA8362A сменена-ядец.Вече започвам да се въртя в омагьосан кръг ,дайте някакви идеи | Първо виж буквата дали е точна, от нея зависят АББ-то и някои др. неща. Пусни сигнал по ниска честота или RGB на скарта и виж какъв е ефекта. Виж още:
- Обр. кадрови импулс на 42кр.: 1Vp-p, на DC ниво 2,5V.
- CBL-а на 14кр.
- контраст на 25 и яркост на 17кр.
- SSC на 38кр. - важно е нивото на верт. съставка. Ако е високо се гаси RGB-то
- H-SHIFT на 39кр. Ако напр. е по-високо от 6V - сработва Х-ray protection
Често от повишено напрежение гори и закъснителната линия TDA4661.
Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Май 16, 2007 12:28 Заглавие: |
|
|
Прочети добре какво са ти написали двамата колеги отгоре преди моя пост-
и между другото виж имаш ли скийново напрежение,че тва шаси има тоя навик да му прекъсва скрийна в ТХО _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
blueice Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2004 Мнения: 526 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Сря Май 16, 2007 13:09 Заглавие: |
|
|
Благодаря за съветите след малко го започвам _________________ Майстор без бира, нищо не разбира! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
blueice Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2004 Мнения: 526 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Сря Май 16, 2007 17:49 Заглавие: |
|
|
25 крак на процесора(контраст)забит на маса,ама като няма кой да мери клиента се отказа остана само барута  _________________ Майстор без бира, нищо не разбира! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Май 16, 2007 17:56 Заглавие: |
|
|
| blueice написа: | 25 крак на процесора(контраст)забит на маса,ама като няма кой да мери клиента се отказа остана само барута  |
Убаво де-ако подпреш външно с някакво съпротивление шината за контраста-къв е проблема?
Той контраста не е от особено важните регулировки-може и без него. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|