 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Marian- Гост
|
Пуснато на: Сря Дек 08, 2004 19:51 Заглавие: Problem s Tv Sharp 7015skm |
|
|
| Gori kraen tranzistor na horizontalnata bu2525 i v korekciqta gori cener za 47 volta kato se smenqt raboti 4as i pak gori kato krainiqt tranzistor grei televizora e 100 hz sas tranzistor buh11 po dobre se darji no pak ne izdarja zahranvaneto e normalno. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Сря Дек 08, 2004 20:14 Заглавие: |
|
|
| Провери формата на сигнала от ГХО до драйверното стъпъло и крайният транзистор.При изсъхване,ликажиране и т.н на прехвърлящи ят кондензатор(и)често така се променя формата на сигнала,че крайният транзистор се чуди да се отпушва ли да се запушва ли и в крайна сметка фалира.Говоря наизуст,за съжаление нямам тази схема,но си спомням навремето имаше модел на Сони 2167 или нещо подобно,е така се държеше и се оказваше в 100% отслучаите изсъхнал С.Огледай и другите С,особено монтирани около радиатори,мощни резистори и т.н.Успех и късмет |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Чет Дек 09, 2004 1:04 Заглавие: |
|
|
| Anonymous написа: | | Провери формата на сигнала от ГХО до драйверното стъпъло и крайният транзистор.При изсъхване,ликажиране и т.н на прехвърлящи ят кондензатор(и)често така се променя формата на сигнала,че крайният транзистор се чуди да се отпушва ли да се запушва ли и в крайна сметка фалира.Говоря наизуст,за съжаление нямам тази схема,но си спомням навремето имаше модел на Сони 2167 или нещо подобно,е така се държеше и се оказваше в 100% отслучаите изсъхнал С.Огледай и другите С,особено монтирани около радиатори,мощни резистори и т.н.Успех и късмет |
Най-вероятно крайния транзистор, който слагаш (BU2525) е менте. Ако го купуваш на цена под 2 долара, със сигурност проблема ти е от него. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|