| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
nepamami Опитен потребител

Регистриран на: 12 Авг 2005 Мнения: 129
|
Пуснато на: Съб Май 19, 2007 20:47 Заглавие: шум в радиото |
|
|
| Погледнете вечер на тъмно към кабелите към двигателя дали има искрене. На моя автомобил беше като цветомузика. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ji4kajiata Опитен потребител


Регистриран на: 28 Дек 2005 Мнения: 457
|
Пуснато на: Съб Май 19, 2007 23:57 Заглавие: Странен шум |
|
|
Едва ли е от там. Според мен проблема ти е в генератора. Има и още един вариянт (казвам най-често случваните) да е пробил филтровият кондензатор на касетофина ти, щом казваш, че когато пуснеш плеър от усилвателя ги няма. Но по-вероятно е да е от генератора. В усилвателя има по-добър и мощен филтър. _________________ Skype: gigavolt_501
______________
Абе, не че нещо, но тук има доста хора, които трябва да си сменят професията.
Atheros - истинският контролер! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobykafe Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004 Мнения: 1325 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Нед Май 20, 2007 17:24 Заглавие: |
|
|
И всички забравят резистора в палеца на делкото /ако въобще го е имало де/ _________________ Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Нед Май 20, 2007 17:27 Заглавие: |
|
|
| ако му е опукал резистора дали ще може да я запали |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ji4kajiata Опитен потребител


Регистриран на: 28 Дек 2005 Мнения: 457
|
Пуснато на: Пон Май 21, 2007 2:54 Заглавие: Странен шум |
|
|
100% не е от там. Резистора на влияе на това. По скоро филтъра на делкото (чукчето). Но аз съм за самият касетофон, или генератора. По скоро за второто.  _________________ Skype: gigavolt_501
______________
Абе, не че нещо, но тук има доста хора, които трябва да си сменят професията.
Atheros - истинският контролер! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobykafe Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004 Мнения: 1325 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Пон Май 21, 2007 14:38 Заглавие: |
|
|
Правих си някога усилвател за колата и много виеше.. накрая го продадох на един пич с дизелов автомобил....
Преди няколко месеца закарах моята на автомивка и й измихме двигателя.... голям зор я запалихме, голямо кашляне и гърмене беше ама се прибра. Оказа се от резистора. Наскоро пак сглобих същата схема и нямаше виене... всъщност сега се сещам че и блока с четките на генератора сме сменяли оттогава...
Ама се прибра без този резистор де... около 3 км. минах _________________ Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nepamami Опитен потребител

Регистриран на: 12 Авг 2005 Мнения: 129
|
Пуснато на: Пон Май 21, 2007 17:50 Заглавие: шум в радиото |
|
|
Шумът може да идва от антената или през захранването. Теоретично
най-добър филтър на шумовете е акумулаторът. Може радиото да се
захрани директно от него с отделни проводници. При мене това не помогна, но на мои приятели това имаше ефект.Възможно е да има изсъхнал филтриращ електролитен кондензатор вътре в радиото. Аз си
реших проблема с филтър тип самоделка. Това е феритен пръстен с навит
на ръка меден проводник около него с подходящо сечение. Преди и след
него поставих кондензатори 2х 4700uf и паралелно на тях 100nf. Плюсът на радиото прекарах
през това изделие. Възможна причина за шум е и ако замасявящият проводник на радиото е много тънък. Той би трябвало да е с възможно
по- голямо сечение. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Май 22, 2007 9:23 Заглавие: |
|
|
Така, пробвах да откача кабела на генератора за известно време, но не стана пак. Вчера си купих филтър (обезшумител за радиокасетофон) и го вързах както трябва и пак уви... ! Не е от антената защото я откачих и пуснах касета, пак същото!! Не е от усилвателя защото както казах вече, пробвах с мп3 плеър директно вързан към усилвателя и няма проблем!!! Забелязах и нещо друго, виенето започва не когато запаля двигателя, а когато подам газ....и оттам се почва без спирка!!!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sbirov Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2007 Мнения: 372
|
Пуснато на: Вто Май 22, 2007 9:47 Заглавие: |
|
|
| А каква кола караш? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Май 22, 2007 10:13 Заглавие: |
|
|
| Rover Austin Metro |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|