| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ang djei Опитен потребител

Регистриран на: 06 Мар 2006 Мнения: 100 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Нед Май 20, 2007 17:43 Заглавие: Panasonic euro-2 обратен ход в горната част |
|
|
Здравейте! Тв-то дойде с неработещо захранване (шаси euro-2),но след като заработи на 1/3 от екрана от горе се вижда обратния ход и три проблястващи линии в основните цветове по средта на екрана.Като при по светли кадри обр. ход. се вижда по ярко,а при по тъмни едва забелижимо.Съмнявах се за вертикална (тда 8175)като мислех че подгъва.Беше окасил ценера м/у 2 и 6 крак D456,но след замяната му и на електролитите няма промяна.Вертикалната някога е ремонтирана и ценера беше PL 11Z сложих пак такъв. Вертикалната центр. е изместена малко нагоре.Вертикална линейност номална.
Моля,дайте идеи. _________________ LZ3JP |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Май 21, 2007 3:22 Заглавие: |
|
|
Сложи първо осцилоскопа на 34кр. /VLFB/ на VDP3108 и се моли верт. гасящ импулс, който идва от верт. откл. да е по-малък от 3-4 волта или по-къс от 800 микросекунди, че като гледам цената на VDP-то е повече от нов телевизор.
При благоприятен изход, т.е. лош импулс от ВО-то, ти остава да провериш няколко съпр., конд. и диоди. Слагаш осцилоскопа на 3кр. на TDA8175 и гледаш:
Ако гасящия импулс е добре - проверяваш D452, D451,....и т.н. до 34кр. на VDP-то.
Ако не е добре - продължаваш да ровиш около ВО-то. Освен кондензаторите, проверяваш R472, D454, D453 и т.н. По-мойта схема D456 е за 16 волта /МА2160/. Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tchav Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юли 2004 Мнения: 753
|
Пуснато на: Пон Май 21, 2007 8:10 Заглавие: |
|
|
| Смени вертикалната, аз слагам TDA8172. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ang djei Опитен потребител

Регистриран на: 06 Мар 2006 Мнения: 100 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Май 21, 2007 11:15 Заглавие: |
|
|
Бкагодаря за саветите.Сега ще го почвам.
И на мойта схема ценера е за 16 в. но беше сложен PL 11z и затова сложих пак такъв. _________________ LZ3JP |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Май 21, 2007 11:16 Заглавие: |
|
|
| ang djei написа: | Бкагодаря за саветите.Сега ще го почвам.
И на мойта схема ценера е за 16 в. но беше сложен PL 11z и затова сложих пак такъв. |
И без този ценер трябва да работи.Аз слагам 18 волтов/1 ват _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пон Май 21, 2007 11:32 Заглавие: |
|
|
| Там е работата,че ценера беше окасил и след смяната нямаше промяна.А за да окаси има причина и си мисля да не е повреден и чипа, а е доста скъп,пък и виждам във форума че има и ментета.Ще пробвам да го заменя с 8172 или 8177. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sushko Опитен потребител

Регистриран на: 21 Дек 2005 Мнения: 112 Местожителство: Ихтиман
|
Пуснато на: Пон Май 21, 2007 20:12 Заглавие: |
|
|
Залагам на VDP  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Май 21, 2007 21:23 Заглавие: |
|
|
Захранването на кадрова е през един нискоомен фус резистор.Да не кляка захранването след него .Ценера е от 12 до 18 в. _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ang djei Опитен потребител

Регистриран на: 06 Мар 2006 Мнения: 100 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Май 22, 2007 18:16 Заглавие: |
|
|
| sushko написа: | Залагам на VDP  |
Изглежда позна.
Импулса на VLFB (34 крак) беше около 1,2V,което спроед изпълнението на схемата ми се стува нормално.Завиших го чрез резисторите до 4,5V., но без ефект.Явно входа се е прецакал,защото и постоянно-токовия параметър на 34 крак по схема е 0,5V,a при измерване е 0,1V.
Или аз нещо бъркам!Но VDP няма да сменям по-добре да си купят нов ТВ. _________________ LZ3JP |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Май 22, 2007 18:20 Заглавие: |
|
|
| ang djei написа: | | Или аз нещо бъркам!Но VDP няма да сменям по-добре да си купят нов ТВ. |
Скоро имаше 2 обяви за VDPта във "Купува,Продава"-разгледай,ако искаш. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|