| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
spb Опитен потребител

Регистриран на: 09 Авг 2005 Мнения: 354 Местожителство: Козлодуй
|
Пуснато на: Нед Май 20, 2007 9:53 Заглавие: Проблем с китайско шаси 25-29" |
|
|
Здравейте шасито е от тези дето ги продават с процесор LC863532C/55L1 видео LA76810A
шасито мисля че е JHT-2983QQA
Проблемът е че не работят E/W корекциите, някой слагал ли е такова шаси и имал ли е този проблем |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Нед Май 20, 2007 12:38 Заглавие: |
|
|
| До колкото си спомням корекцийте и размера по хоризонтал бяха изнесени на тримери на платката,а верткалните размери бяха от сервиз.Правих на времето едно такова шаси и не ми стигаше хоризонталния размер,та си поиграх с кондензаторите при ключака на ТХО.След като увеличих размера чак тогава можах да се направя някаква корекция. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
spb Опитен потребител

Регистриран на: 09 Авг 2005 Мнения: 354 Местожителство: Козлодуй
|
Пуснато на: Нед Май 20, 2007 12:58 Заглавие: |
|
|
| Размера е добре но има възглавници и тримерите не реагират не се променя нищо като ги въртя |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Нед Май 20, 2007 14:46 Заглавие: |
|
|
| spb написа: | | Размера е добре но има възглавници и тримерите не реагират не се променя нищо като ги въртя |
Щом тримерите не реагират, значи имаш дефектирал елемент. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
spb Опитен потребител

Регистриран на: 09 Авг 2005 Мнения: 354 Местожителство: Козлодуй
|
Пуснато на: Нед Май 20, 2007 15:34 Заглавие: |
|
|
| няма дефектни елементи всичко съм проверил имам две такива шасита нови и двете се държат по един и същи начин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Нед Май 20, 2007 16:41 Заглавие: |
|
|
V306,V305,V311,R321,C316,L302 това са елементите които дефектират.
При отпушен напълно V311 картината трябва да се разшири максимално , при напълно запушен да се свие максимално.Тоест при свален транзистор и при дадени К-Е на късо . Ако не изпълнява това условие значи дефекта е след транзистора .Ако го изпълнява преди него. Погледни дали на базата на V306 постъпват коректни импусли
Успех! _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Нед Май 20, 2007 22:30 Заглавие: Проблем с китайско шаси 25-29 |
|
|
| Няма да стане на толкова голям кинескоп без тотална намеса по елементната база-от опит знам! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Проблем с китайско шаси 2 Гост
|
Пуснато на: Нед Май 20, 2007 22:35 Заглавие: |
|
|
| Ако правилно разбирам опитваш да насадиш шасито на въпросният кинескоп! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
spb Опитен потребител

Регистриран на: 09 Авг 2005 Мнения: 354 Местожителство: Козлодуй
|
Пуснато на: Вто Май 22, 2007 22:09 Заглавие: |
|
|
| да опитвам да го сложа на 28" кинескоп Филипс |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|