| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
fiuri1 Нов потребител

Регистриран на: 22 Май 2007 Мнения: 29 Местожителство: Бяла Слатина
|
Пуснато на: Сря Май 23, 2007 9:40 Заглавие: Teлевизор 21" AV-21BF11EES не "пали"... |
|
|
Производител JVC, модел AV-21BF11EES ето и линк:
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=10197&cat=54&f=3701
Проблема е следният:
Не иска да се включи нито от дистанционното, нито от копчетата. Понякога след доста включвания и изключвания от мрежата тръгва и заработва нормално, но след поредното гасене - отново не тръгва. Все едно е в standby режим. Червеното диодче за наличие на 220в свети, а когато тръгне светва залено, но все по-рядко тръгва...
10х на отговорилите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Май 23, 2007 9:45 Заглавие: |
|
|
Според мен го занесете в сервизи и ще започне да пали. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Сря Май 23, 2007 10:20 Заглавие: Re: Teлевизор 21" AV-21BF11EES не "пали"... |
|
|
| fiuri1 написа: | Производител JVC, модел AV-21BF11EES ето и линк:
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=10197&cat=54&f=3701
Проблема е следният:
Не иска да се включи нито от дистанционното, нито от копчетата. Понякога след доста включвания и изключвания от мрежата тръгва и заработва нормално, но след поредното гасене - отново не тръгва. Все едно е в standby режим. Червеното диодче за наличие на 220в свети, а когато тръгне светва залено, но все по-рядко тръгва...
10х на отговорилите. |
Информацията която даваш е крайно недостатъчна за да ти помогне някой. Отворен ли е за ремонт? Какви са напреженията от захранването? Със сигурност няма да се оправи без отваряне, така, че ако е гаранционен го занеси на сервиз както каза колегата. Със самодейност няма да стане. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fiuri1 Нов потребител

Регистриран на: 22 Май 2007 Мнения: 29 Местожителство: Бяла Слатина
|
Пуснато на: Сря Май 23, 2007 10:35 Заглавие: |
|
|
Да отворен е...
Захранването е реализирано с MC44608P40 + FQPF8N60C
Когато тръгне напреженията са си нормални, а това което изчетох за MC44608P40 си е точно standby режим. Съмнява ме , че проблема е някъде в процесорното управление... Схемата(MC44608P40) съм подменил със нова(също и транзистора) , но явно проблема не е в тях. Също така никъде не намерих принципна схема на модела, а без схема е...
Последната промяна е направена от fiuri1 на Сря Май 30, 2007 0:40; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Сря Май 23, 2007 11:06 Заглавие: |
|
|
| Свържи към +112V и маса една лампа 40-60W (това вместо съществуващия товар, който по всичко личи, е ТХО-то - т.е. разкачи извода на ТХО, на който се подава захранване или аз практикувам запушване на крайния трансистор за ХО). Като направиш това пусни ТВ, мери какво напрежение изкарва на лампата и кажи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Май 23, 2007 11:09 Заглавие: |
|
|
Това вече е нещо друго,проверете екектролитните кондезатори в първичната страна на захранването,а също така филтражния кондезатор на +115Волта.
А някакви надписи имали по платката за да определим шасито и да се намери схема. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fiuri1 Нов потребител

Регистриран на: 22 Май 2007 Мнения: 29 Местожителство: Бяла Слатина
|
Пуснато на: Сря Май 23, 2007 11:29 Заглавие: |
|
|
Maй не стана ясно... към ТХО-то напрежението се подава през резистор 5ома/5вата и ако го отпоя от единя край (да не се захранва) отново няма +112волта стоят си +11,8в./12в...
Кондензатора в първичната страна на захранването е 100мф/400волта и след изключване на мрежовия кабел дълго време си държи 320волта...мисля, че е наред. След малко ще погледна какво пише на платката (шасито) и ще напиша.
Едит: шаси 11АК30А11
Последната промяна е направена от fiuri1 на Сря Май 30, 2007 0:41; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radoslavn Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004 Мнения: 484 Местожителство: гр.Карнобат
|
Пуснато на: Сря Май 23, 2007 12:24 Заглавие: |
|
|
поща,ICQ,Skype?
a 5 ом/5 вата-са 1 ом/5вата ! _________________ Никога не е късно да станеш за резил! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fiuri1 Нов потребител

Регистриран на: 22 Май 2007 Мнения: 29 Местожителство: Бяла Слатина
|
Пуснато на: Сря Май 23, 2007 12:29 Заглавие: |
|
|
| Skype - fiuri1 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Май 23, 2007 12:29 Заглавие: |
|
|
Сменете С826 - 47мF/160V _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|