| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост
|
Пуснато на: Пон Май 21, 2007 19:03 Заглавие: търново 84, цветна ивица |
|
|
| Почти на средата на екрана има хоризонтална ивица в трите основни цвята,като смущение.Всичко като картина е нормално.Би ли могло да е каскадата?Ако някой е имал подобен проблем ще му бъда благодарен да го сподели. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
baytimi Активен потребител

Регистриран на: 01 Мар 2007 Мнения: 78 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Май 21, 2007 20:49 Заглавие: |
|
|
ивицата хоризонтална ли е или вертикална
Модерирано от RC
| Anonymous написа: | | Почти на средата на екрана има хоризонтална ивица в трите основни цвята... |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Вто Май 22, 2007 13:55 Заглавие: |
|
|
| Не ми се вярва да е от каскада (при искрене в нея стават вертикални ивици). По-скоро може да е от платката за вертикално отклонение. Смени я пробно и ако е от нея опитай да намериш повредата или просто остави новата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Май 22, 2007 14:07 Заглавие: |
|
|
Смени платката за ВО за проба.
Има един стабилизатор с транзистор-долу на дъното на шасито на самата странична лайсна на шасито е хванат транзистора-виж да не е занижил изх.напрежение. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Май 23, 2007 13:15 Заглавие: |
|
|
| От каскада се получава по-тъмна ивица при усилване на яркостта . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Май 23, 2007 14:34 Заглавие: |
|
|
| pamporov написа: | | От каскада се получава по-тъмна ивица при усилване на яркостта . |
Едва ли проблема е в каскадата-щом ивицата се състои от трите основни цвята.
Когато е от каскада са една или няколко тъмни черти и отстрани там дето са чертите има леко назъбване на растера.
Тва много ми мяза на ВО-платката,а защо не и на късо между навивки във вертикалната отклонителна бобина. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Май 23, 2007 16:32 Заглавие: |
|
|
| Явно не съм се изразил правилно, исках да подчертая че от каскадата не се получава цветна ивица а само по-тъмна яркостно, тоест проблема не е в нея. Извинявам се за многословието. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Май 23, 2007 19:30 Заглавие: |
|
|
Според мен малко неразбираемо е зададен въпроса. Когато има дефект в декодера се получава такава ивица два три см. по средата на екрана с различни цветове. С копчето за цветност отпред като намали цвета би следвало да изчезнат.Поусучи малко декодера и виж за студени спойки по щифтовете отдоло. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|