| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Веско Хаджийски Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2006 Мнения: 205 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Май 23, 2007 16:26 Заглавие: SONY KV-M 2100 K завишени вторични напрежения |
|
|
Телевизора ми го докараха заради дефект " губи цветност". При докосване с отверка на тримера за ПАЛ се появи цветност , но се регулира в много малък диапазон.Хоризонталният размер също е много голям и не се регулира с тримера за хор.р-р ( променя се само геометрията).Измерих напрежението + В = 135.4 волта ( по схема трябва да е 120 волта).Замених кондензатора С 618-разлика няма.
Замених след това STR 54041 резултата е пак +В = 135.4 волта
Очаквам Вашите идеи и предложения  _________________ Веско Хаджийски
в скайпа veskotv |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Май 23, 2007 16:30 Заглавие: |
|
|
Веско, това напрежение трябва да е 135 в. Вече е разисквана тази тема. Насочи усилията си другаде.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Cecko Нов потребител

Регистриран на: 29 Мар 2005 Мнения: 36 Местожителство: Krivodol
|
Пуснато на: Сря Май 23, 2007 16:31 Заглавие: |
|
|
| Това е коментирано многократно! На това шаси напреженията по принцип са си такива, има печатна грешка на схемата. Телевизора е изправен и си работи нормално с 135в на +B |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Май 23, 2007 16:33 Заглавие: |
|
|
Оставете захранването,то си е толкова колкото сте го измерили/+135В/
сменете С806 47nF/250V. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Веско Хаджийски Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2006 Мнения: 205 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Май 23, 2007 17:21 Заглавие: SONY KV-M 2100 K завишени вторични напрежения |
|
|
Благодаря на всички отзовали се колеги за напътствията.
Дефекта " увеличен размер" се оказа С 806,
както ме посъветва Дима.
Закривам темата  _________________ Веско Хаджийски
в скайпа veskotv |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Veselin_stanchev Активен потребител

Регистриран на: 12 Юли 2004 Мнения: 58 Местожителство: SHUMEN
|
Пуснато на: Сря Май 23, 2007 17:25 Заглавие: SONY KV M21OO K |
|
|
| Смени тример-кондезатора с 15pf или 18pf |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Май 23, 2007 18:40 Заглавие: |
|
|
Веско нещата за които пишеш са дебатирани тука,дъвкании,дъвканиии.Пусни търсачката само и ще видиш за какво яко дъвкане иде реч.Да резюмирам-
Увеличения размер и кривината-C806
Напрежението +B -не го гледай по схемата 135В е за тоя екран.
Губенето на цветност е от тример-кондензатора-Смени го. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|