| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
radit68i Активен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2007 Мнения: 84
|
Пуснато на: Нед Май 27, 2007 14:11 Заглавие: Фризер Zanussi - ZA 2600 V замразява постоянно |
|
|
Здравейте,
Фризер Zanussi - ZA 2600 V замразява постоянно. Фризера е настроен да си изключва сам когато стигне до определена температура, но компресора не изключва. Този проблем се появи преди два дена, тогава забелязах, че свети червена лампа (тя свети когато фризера е размразен). Но вътре температурата е ниска и всичко е замразено. Вратата си се затваря нормално и плътно, отзад тръбичките са топли, а компресора е много горещ. Къде може да е проблема? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
todoran Опитен потребител

Регистриран на: 05 Апр 2006 Мнения: 197 Местожителство: Kneja
|
Пуснато на: Нед Май 27, 2007 14:35 Заглавие: |
|
|
Червената лампа започва да свети
когато темперагурата не е достигнала -18градуса.
Това е минималната температура която един фризер
трябва да подържа.
Проблема най-вероятно е че фреонът не циркулира из
целият изпарител.Вероятно поради запушване. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radit68i Активен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2007 Мнения: 84
|
Пуснато на: Нед Май 27, 2007 15:25 Заглавие: |
|
|
| Ако е запушван, как може да се отпуши? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Нед Май 27, 2007 22:00 Заглавие: |
|
|
| radit68i написа: | | Ако е запушван, как може да се отпуши? |
Много ясно как се отпушва! Като се обърнете към специалист в тази област! Или да препоръчам от къде да си купите съответното оборудване?  _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пон Май 28, 2007 11:12 Заглавие: |
|
|
| а случайно да е вкл.бързо замразяване |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ang djei Опитен потребител

Регистриран на: 06 Мар 2006 Мнения: 100 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Май 28, 2007 11:54 Заглавие: |
|
|
Има голяма вероятност да ти повреден терморегуларора.Но явно това не е работа за Вас!Обърнете се към Сервиз. _________________ LZ3JP |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radit68i Активен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2007 Мнения: 84
|
Пуснато на: Пон Май 28, 2007 15:02 Заглавие: |
|
|
| Да най-добре да се обърна към специалист. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|