| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
пеев Гост
|
Пуснато на: Пон Май 28, 2007 22:32 Заглавие: микровълнова LG LS 305 |
|
|
| след като отворих печката установих ,че е изгорял високоволтовия диод и предпазителя . Смених ги с нови и печката заработи но след няколко минути пак изгоряха ( диода и предпзителя).Свалих магнетрона калпачето му е здраво само дето в оснавата е съвсем леко потъмняло, магнитите са здрави, охлаждащите ребра са леко разхлабени и се движат.Проверих с омметър за късо съединение м-дукорпус и елктродите на магнетрона.Моля някой да ме посъветва за каква повреда ства върос. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Май 28, 2007 22:44 Заглавие: Re: микровълнова LG LS 305 |
|
|
| пеев написа: | | след като отворих печката установих ,че е изгорял високоволтовия диод и предпазителя . Смених ги с нови и печката заработи но след няколко минути пак изгоряха ( диода и предпзителя).Свалих магнетрона калпачето му е здраво само дето в оснавата е съвсем леко потъмняло, магнитите са здрави, охлаждащите ребра са леко разхлабени и се движат.Проверих с омметър за късо съединение м-дукорпус и елктродите на магнетрона.Моля някой да ме посъветва за каква повреда ства върос. |
Не е длъжно да има късо не изводите на магнетрона-стига и утечка да има.Премери хубаво.
Може високоволтовия кондензатор да е причината.
Виж и да не е нагоряла слюдата в камерата. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Май 29, 2007 0:09 Заглавие: |
|
|
| пеев написа: | | Благодаря , слюдата( в прочем при мен е пластмасово капаче ) е здрава и чиста виж кондензатора не съм сигурен дали го проверих.Може ли ако е наред и кондензатора ,магетрона просто да не генерира. |
Не пускай отделни теми за всеки пост,че ше напълним форума и ше прелее.
Може да не генерира магнетрона-типичното явление е магнетрона да е захранен със високо напрежение,и въпреки това да не генерира просто.При такива положения е хубаво да се пристегнат кабелните обувки ,защото ако връзката там е хлалбава и има повишено контактно съпротивление-също е възможно да не грее.
Сега в крайна сметка до къде опря-като пуснеш печката с нови диод-гори ли след време,грее ли докато работи?Или пък вече си роботи но не грее?
Че нещо не се разбра ситуацията. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Вто Май 29, 2007 0:15 Заглавие: |
|
|
Щом хлопат охладителите магнитрона е за кофата _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
blueice Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2004 Мнения: 526 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Вто Май 29, 2007 19:34 Заглавие: |
|
|
| bai_tishan написа: | | Щом хлопат охладителите магнитрона е за кофата | 100% истина,провери си вентилатора и вентилационните отвори отзад да не са запушени този ефект на подрънкващи охладители се получава от прегряване на магнетрона _________________ Майстор без бира, нищо не разбира! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Май 29, 2007 19:45 Заглавие: |
|
|
| bai_tishan написа: | | Щом хлопат охладителите магнитрона е за кофата |
Абе някой от тях работят и със хлопащи съм срещал,ама не е на добре де.
Иначе подобно явление се получава,когато магнетрона е прегрявал. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nebelservice Опитен потребител

Регистриран на: 11 Авг 2004 Мнения: 131 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 17:57 Заглавие: Re: микровълнова LG LS 305 |
|
|
| пеев написа: | | след като отворих печката установих ,че е изгорял високоволтовия диод и предпазителя . Смених ги с нови и печката заработи но след няколко минути пак изгоряха ( диода и предпзителя). |
Какво имаш впредвид изгорял, и как го установи , да прощаваш за въпросите ама ....
..... Хлопащи ламели не винаги са белег на прегрял магнетрон, всичките "Galanz" нови магнетрони си хлопат .... _________________ ::: Консултации и ремонти на перални ::: Климатици.ком ::: Статии за климатизация |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 19:03 Заглавие: Re: микровълнова LG LS 305 |
|
|
| nebelservice написа: | | всичките "Galanz" нови магнетрони си хлопат .... |
Те па едни магнетрониии... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|