 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Съб Май 26, 2007 23:23 Заглавие: Блокиране на проектор EIKI LC-X1000 |
|
|
Видеопроекционен апарат “EIKI LC-X1000” (Boardroom projector) не влиза в работен режим. След включване на захранването в стендбай режим светват нормално индикатор “LAMP’, а след това и “READY”. При натискане на бутона за включване, лампата светва, вентилаторът за охлаждане работи на средни обороти. На екрана се появява обратното броене, но преди да достигне влизане в работен режим лампата изгасва след около 10-12 секунди от включването си(картината изчезва, рабира се), а вентилаторът заработва на пълни обороти. Външните команди са блокирани. Никакъв индикатор за грешка не се включва.
Знае ли някой каква е най-вероятната причина за задействане на защитата? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Вто Май 29, 2007 1:02 Заглавие: Re: Блокиране на проектор EIKI LC-X1000 |
|
|
Производителят каза следното:
1. Да се почисти въздушният филтър - задължително.
2. Да се подмени лампата - не винаги се включва индикаторът за дефектна лампа. Понякога това се индицира и само от кратко пукване при включване на проектора.
3. Ако тези неща не помогнат-поправка само при тях. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|