| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Пон Юни 04, 2007 9:26 Заглавие: тв-PANASONIC-TX28W2C-изключва |
|
|
| след смяна на на тхо което беше с пробив в изолацията телевизора тръгва -но 2-3 секунди след като светне екрана изключва основното захранване -ако пак се включи веднага пак по същия начин.процесора е-MN1871611TBU-7-предполагам че е някаква защита,ако има някой схема на този процесор ще ми свърши работа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юни 04, 2007 9:48 Заглавие: |
|
|
Добре а защо се хващате за проца а не откачите Б+ и не сложите една лампа на Б+ към земя пък да видим,толкова сме го дъвкали това. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Пон Юни 04, 2007 9:59 Заглавие: |
|
|
| aми ако ви е познат проблема споделете-приемам идеи |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Пон Юни 04, 2007 10:04 Заглавие: |
|
|
Ако не бъркам модела , защитата представляваха два smd транзистора , намираха се около вертикалното . _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юни 04, 2007 10:15 Заглавие: |
|
|
Това с лампата ви карам да го правите за да се разбере горе долу в каква посока да насочите усилията си .С този симтом може да има много възможни причини.Всеки път се оказват различни.Може да има исъхнали конд в Б+,може вертикалното да товари и т.н..Вържете лампата да видим първо захранването дали е редовно пък по натам ще видим. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Пон Юни 04, 2007 11:53 Заглавие: |
|
|
| този модел няма смд елементи--захранването работи и държи на ток-изпробвано е с лампа---това е дефект предизвикан от искренето на старото тхо-затова искам да намеря крака на защитата на процесора и да я елиминирам -модела е стар и нямам схема ,защото явно че не пристига някаква информация ,иначе телевизора си има и говор и картина и звук,но се изключва на стенбай |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Пон Юни 04, 2007 13:07 Заглавие: |
|
|
| дефектен диод до тхо-закривам темата |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|