| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
radit68i Активен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2007 Мнения: 84
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 0:40 Заглавие: TV Sony KV-M2101K не "пали" |
|
|
Здравейте,
TV Sony KV-M2101K както си работеше и угасна. Червената лампа си свети когато е включен в мрежата. Когато сe включи от дистанционното червената лампа угасва и не светва зелена, кинескопа изопщо не "пали".
Изгорял е транзистора BU508AS2H, каква ли е причината? Трябва ли да сменя някои кондензатори?
Инфо: SCC-E50H-A, TDA3508, TDA4650, JMT 3A, 1-646-652-13 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 6:09 Заглавие: |
|
|
Нямаше ли един бърз предпазител в това шаси на веригата на В+? _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 6:19 Заглавие: |
|
|
Схема http://hs.aspu.ru/?id=213 C840. Ако неиска да тръгне ти си майстора  _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 10:52 Заглавие: Re: TV Sony KV-M2101K не "пали" |
|
|
| radit68i написа: | Трябва ли да сменя някои кондензатори?
|
В паралел на долния диод и спойките на драйверния траф. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radit68i Активен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2007 Мнения: 84
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 22:27 Заглавие: |
|
|
| Noel написа: | | Нямаше ли един бърз предпазител в това шаси на веригата на В+? |
Може ли предпазителя PS801 да се замени с обикновен? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Юни 05, 2007 22:47 Заглавие: |
|
|
Те по принцип предпазителите със стопяема жичка геройски се държат докато не успее да ги защити някой полупроводник
Така, че обикновенните (дето не са "бързи") още по-геройски ще се държат. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Юни 06, 2007 10:54 Заглавие: |
|
|
И хич да не слагаш бушон,ами мостче,пак няма проблем-следващия път като ти гръмне транзистора, ще сработва защитата на импулсното. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|