| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Сря Юни 20, 2007 11:33 Заглавие: тв SАМSUNG-тьмен екран |
|
|
Тв е-Samsung CK14F1TR. Шаси S15A. Има говор,но екрана е тьмен. Каналите се превключват,звука се управлява.Всички захр.напр. са точни.Като се повиши G2 -екрана светва с обратен ход- без картина.
Сьстава на тв :
SAA5531PS/M4/0298 i 24LC04B. TDA8842 TDA8356 TDA6107.
TDA -та и трите са сменени - без резултат.На изходи на 8842 -R G B-
няма нищо. Всички електр.конд. на VO са сменени/здрави бяха./.
Схемата се захранва с: +48 в и +16,5в. Видео усилв. с +180 в.
На извод ABL на ТХО има 8v. На 41p. /тда8842/ има SC импулс.
Приемам всякакви идеи . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Сря Юни 20, 2007 11:49 Заглавие: |
|
|
Повиши за кратко отоплението на кинескопа и нещата ще се изяснят веднага  _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Юни 20, 2007 12:47 Заглавие: |
|
|
вероятно екрана си е заминал-послушай Ноел-вдигни отоплителното и ше разбереш.. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Сря Юни 20, 2007 20:02 Заглавие: TV SAMAUNG тьмен енран |
|
|
Това
го бях забравил.Пробвах,.И двата резистора дадох на кьсо
но екрана не светна. Като вдигна скриина -свети в зелено с
обратен ход! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Юни 20, 2007 20:14 Заглавие: Re: TV SAMAUNG тьмен енран |
|
|
| takiev написа: | | И двата резистора дадох на кьсо но екрана не светна. Като вдигна скриина -свети в зелено с обратен ход! |
Е това все си мисля, че е повече от достатъчно за поставянето на диагнозата.
А все пак пушките към маса как светят? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Сря Юни 20, 2007 20:23 Заглавие: TV SAMSUNG тьмен екран |
|
|
| Утре ще пробвам и това. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tehnica Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юни 2004 Мнения: 669 Местожителство: ЕЛХОВО
|
Пуснато на: Сря Юни 20, 2007 21:06 Заглавие: |
|
|
Хич недей да пробваш,защото е сигурно,че е кинескоп.Хубавото е,че стават всякакви кинескопи. _________________ Всеки транзистор,уважаващ себе си,по време на работа не трябва да позволява да бъде докосван с ръка! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Сря Юни 20, 2007 22:09 Заглавие: |
|
|
Че стават-стават,но
цокala e много шибан! Дано не е к -п. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Юни 21, 2007 5:33 Заглавие: |
|
|
| takiev написа: | | Дано не е к -п. |
То няма кво друго да е ,така както описваш... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Чет Юни 21, 2007 19:16 Заглавие: tv SAMSUNG |
|
|
Всички познаха ,само аз не се сетих да се обарна и да взема УРЕДА на 2 м. до мен! !!!! R G B -wsi4ko умряло!!!!!
Кинескопа е ! Благодаря на ВСИ4КИ !!
Закривам темата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|