| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Чет Юни 21, 2007 18:12 Заглавие: |
|
|
ТВ-то дойде след гръмотевица, не работеше захранването, предпазителя цял. След замяна на оптрона, стабилизатор на 5В и TL431 си тръгна... Обаче - формата на екрана 16/9, менютата излизат но не намира програма! Тунера си е захранен /има 5 и 30В/. Дали не е избегал записа или има нещо друго? Ако някой има запис на ЕЕПРОМА за този ТВ /предполагам шаси АК19/ за проба поне....
Забравих да напиша, при търсене на VTUN на тунера не се променя напрежението - стои си все 30В, така че тунера като вариант засега отпада да е дефектен  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Юни 21, 2007 18:13 Заглавие: |
|
|
Според мене по-вероятно е самия тунер да си е заминал след гръмотевицата.Имам няколко тунера от АК19,ако имаш нужда само пиши твоя къв е...
Тук съм накачил сигурни прошивки за АК19
http://bojilov.jconserv.net/viewtopic.php?t=14&postdays=0&postorder=asc&start=15
P.S. писали сме по едно и също време-е щом варикапното на входа на тунера не шава-значи не е тунер.Поне засега де...то нищо не пречи после като почне да се регулира варикапното пак да излезе... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Чет Юни 21, 2007 18:40 Заглавие: |
|
|
| @Bojilov, благодаря ти за линка, но ЕЕПРОМА на ТВ-то не се чете, за съжаление нямам под ръка 24с08, само 02,04... те се четат, така че програматора ми е вън от съмнение. Как мислиш дали е само от паметта? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Юни 21, 2007 19:56 Заглавие: |
|
|
| milenjs написа: | | @Bojilov, благодаря ти за линка, но ЕЕПРОМА на ТВ-то не се чете, за съжаление нямам под ръка 24с08, само 02,04... те се четат, така че програматора ми е вън от съмнение. Как мислиш дали е само от паметта? |
Сигурно просто самата памет се еспоминала,купи и слагай нова,драсни я и дано всичко да е било само до нея. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Чет Юни 21, 2007 20:26 Заглавие: |
|
|
| И аз се надявам, но утре ще се види, с '04 ТВ-то не стартира - за протокола само... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Чет Юни 21, 2007 21:32 Заглавие: |
|
|
| В пощата имате дъмп точно за този телевизор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Юни 22, 2007 9:52 Заглавие: |
|
|
| След смяна на паметта трябва да влезеш в сервизен режим и да настроиш опциите за съответния тунер |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Пет Юни 22, 2007 13:13 Заглавие: |
|
|
| След смяна на ЕЕПРОМА, ТВ-то си тръгна нормално, търси и намира програми, но си остана малко свито по вертикал - има отгоре и отдолу по две ивици около 1.5 см. От къде мога да коригирам това - трябва да се влезе в сервизно меню /нямам дистанционно обаче/ или просто записа в паммета не е съвсем точен? С дефектния ЕЕПРОМ беше доста по свит по вертикала. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Пет Юни 22, 2007 13:18 Заглавие: |
|
|
| Процесора е SDA5255-A045, нещо не намирам запис за такъв |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пет Юни 22, 2007 13:23 Заглавие: |
|
|
Не търсете точна памет,може и да не се намери.Вземете ДУ и коригирайте геометрията. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|