| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
jordan64e Активен потребител

Регистриран на: 31 Май 2006 Мнения: 56 Местожителство: Elena
|
Пуснато на: Вто Юни 19, 2007 21:55 Заглавие: 11AK30A4 захранването грее |
|
|
Телевизорът е:CROWN CTV5571TXT;шаси: 11АК30А4;ST92195C3B1/OEO;STV2248C.TV-то е пострадало вероятно от токов удар и не преминаваше от деж. режим в работен.След задължителните проверки за късо съединение във вторичните вериги успях да го пусна едва след като откачих веригата за дежурен режим от процесора .След десетина минути захранването гръмна .Възтанових всичко включително иверигата за деж. режим и отново го пуснах.Всичко беше ОК ,но полевия транзистор на захранването загряваше прекомерно .При ремонта замених L802 с каквато имах не SMD,понеже беше повредена,няколко пъти заменях ИС и полевия тр.;проверих всички елементи на захранването ,но без резултат.
Помогнете с идеи,а може бипроблемът е в замяната на L802. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Вто Юни 19, 2007 22:19 Заглавие: |
|
|
Ако проблема ти е до дросела-около ТХО мисля имаше същия-може да ги врътнеш за проба _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Чет Юни 21, 2007 0:54 Заглавие: 11AK30.... |
|
|
| Сложи един резистор от220-470оМ от гейта на транзистора-към маса в захранването,така,че импулсите към гейта да са с амплитуда не по-голяма от 250мВ.Иначе грее транзистора.Полеваците са чувствителни към нивото на импулсите т.н. тапрежение на отсечка-отпушващото напрежение на гейта.Мери със стрелкови уред на 1В. деление.Другият вариант е фалшиви полеваци и интеграли. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Чет Юни 21, 2007 7:45 Заглавие: Re: 11AK30.... |
|
|
| wesko dilow написа: | | импулсите към гейта да са с амплитуда не по-голяма от 250мВ. |
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jordan64e Активен потребител

Регистриран на: 31 Май 2006 Мнения: 56 Местожителство: Elena
|
Пуснато на: Чет Юни 21, 2007 21:43 Заглавие: |
|
|
| Телевизора го поправих проблемът беше : менте транзистор;менте ИС и променена стойност на резистора 0,22ома (беше около 0,4ома).Благодаря на отзовалите се и особенно на Веско Дилов. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|