| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
stiyan stoikov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 844 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Юни 22, 2007 18:15 Заглавие: NEO 2126 FTX - Проблем! |
|
|
| Колеги,НЕО 2126 FTX,шаси 11АК30А14 пострадал от гръм.След ремонта(2 диода от греца,схемата 44...P40,PC817,TL431) апаратът тръгна но ВО TDA 8174AW е прищипало(все едно не му стига захранване)В+ е 126в а на ВО-то 25в.Захранването на схемата е от ТХО-то като е поставен R-15ом.Имах под ръка шаси 11АК30-2 което е почти същото и там R e мостче.При замяна на съпрот. с 1ом прищипването се оправя,захранването става 29в но растъра е повдигнат с 3 пръста нагоре.От сер.режим не ми действа V-позишъна.Пробвах различни стойности съпрот. няма ефект.Също така много грее както ВО-то така и крайния тр.808DFI(транз. е оргиналния,сменен е и С-то 10мф)Приемам идеи и мнения.Благодаря. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Юни 22, 2007 18:49 Заглавие: |
|
|
11AK30. Не се регулира позиция по вертикала : смени Q606 - SMD
От мойте записки. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Юни 22, 2007 18:50 Заглавие: |
|
|
Центровката си се регулира от сервизен режим,но ти просто ти не си влязъл в правилния.Като влезеш има едно дето пише Вертикален размер,центровка,ала бала-мърдаш ,ама нищо се не регулира...Мани го това...Там като влезеш дай зелен бутон и ще излезе подменю-оттам се регулират. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stiyan stoikov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 844 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Юни 22, 2007 18:59 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | | Центровката си се регулира от сервизен режим,но ти просто ти не си влязъл в правилния.Като влезеш има едно дето пише Вертикален размер,центровка,ала бала-мърдаш ,ама нищо се не регулира...Мани го това...Там като влезеш дай зелен бутон и ще излезе подменю-оттам се регулират. |
Точно от там не ще да се регулира. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Пет Юни 22, 2007 19:53 Заглавие: |
|
|
| А тда8842 ??? ,но са мо ако се смсни. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пет Юни 22, 2007 20:12 Заглавие: |
|
|
Не съм срещал TDA8842 в това шаси,но човек се учи докато е жив. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Пет Юни 22, 2007 20:36 Заглавие: |
|
|
| Грешка с шаси S15А.!!Моля за извенение?! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jordan64e Активен потребител

Регистриран на: 31 Май 2006 Мнения: 56 Местожителство: Elena
|
Пуснато на: Пет Юни 22, 2007 21:09 Заглавие: |
|
|
| Колега,имам същия проблем със същото шаси,също след мълния .Освен това тивото няма и цветност.Сменил съм видео процесора ,записъл съм нова памет,проверил почти всички ,елементи по отделно,но без резултат.Имам второ TV със същите проблеми,но има цетност.Забравих да спомена ,че и двете имат графика.Мисля ,че това е характерен дефект и ми се иска да сменя и управляващия процесор,но нямам ,а и незная каква е вероятността проблема да е в него. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Пет Юни 22, 2007 21:13 Заглавие: |
|
|
| Относно вертикалните регулировки-Q604 и Q606 -BC848(SMD) защо не ги провериш.Смени си TDA 8174AW да видиш дали не е тя виновна.Да не е ниско +В. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stiyan stoikov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 844 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Юни 22, 2007 22:08 Заглавие: |
|
|
| ВО го сменях-ефект найн.В+ е 126в. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|