 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Съб Юни 23, 2007 18:57 Заглавие: |
|
|
ELP, бъркаш.
Все пак делим на две. И това което си дал е почти същото.
А това е от "твоето" описание:

Последната промяна е направена от RC на Съб Юни 23, 2007 19:27; мнението е било променяно общо 2 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Milen_haskovo Опитен потребител

Регистриран на: 11 Фев 2005 Мнения: 1404 Местожителство: София/Хасково
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юни 24, 2007 5:53 Заглавие: |
|
|
Румене ,при всичкото ми уважение към теб смятам ,че ти си този който бъркаш ,схемата няма да работи със висящ вход DATA -погледни вътрешната структура и си припомни основни понятия от цифровата техника -това са D тригери и когато трябва да делят на 2 свързването е D към инверсния изход иначе ще застане в 1 и повече няма да прави нищо!
А тъй нареченото "мое" описание е Data sheet acquired from Harris Semiconductor
SCHS028C − Revised October 2003 на TEXAS INSTRUMENTS. Там буквално е написано още в началото че деленето на 10,8,6,4,2 става посредством свързването на изходи 5,4,3,2 и 1 към входа DATA като ОВ!
Друг е въпроса че вместо 4018 много по просто би било до се дели на 2 със половин 4013 ,както и на 10 със 4017 свързани каскадно като ползваш един изход от техния дешифратор 1:10 ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Юни 24, 2007 13:24 Заглавие: |
|
|
ELP, абсолютно прав си.
Под "твое" имах в предвид това което си дал в атача.
Ето го и въпросния текст:
и в по-друг вид същото:
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|