 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пет Юни 29, 2007 9:38 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | при което да се претоварва захранването и да му се включва защитата |
Никое CarAudio стъпало няма директна токова защита на захранването . Защитите най-често са : претоварване по ток на изход , постоянно напрежение на изход , понижено входно напрежение (захранващо - 12V) , някои имат и за повишено .Всички защити действат в крайна сметка на PWM и го изключват , като често следва автоматичен рестарт ( мек старт на захранването ) . Понякога защитите се заключват (тригерно) и изискват изключване от REM входа и - отново .
Ако си го включил без товар , най-вероятно имаш постоянно напрежение на изход (измери трябва да е под 0.2 V примерно ) , или тестващото ти захранване е слбо и при "тръгване" на усилватела напрежението "кляка" - задейства се понижено напрежение .
Може да има повреда във веригите за защита и безпричинно да си изключва ...
Какво се случва на акумулатор .... не че те карам да пробваш , но ако вече си го направил . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пет Юни 29, 2007 12:46 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Аз точно на акумулатор го пробвам, пробвах и на захранване от компютър но ефекта е един и същ. Как да премеря напрежението на изходите, като на усилвателя му се включва защитата за около секунда, и почват да светят червения и зеления диод. Наистина тествам го без товар, и без сигнал на входа, дали може от това да е проблема. |
Да се тества ремонтирания в момента усилвател на акумулатор е доста неразумно , повярвай ми !
Това - дали изкарва пост. напрежение на изхода няма нищо общо с входния сигнал ... , а как да го измериш - открий на кое място действа защитата и я неутрализирай временно . Включи на захранване 5А (не на акумулатор ) без товар и спокойно си мери .
Захранването с 494 ли е ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mihaylov Нов потребител

Регистриран на: 22 Авг 2006 Мнения: 20
|
Пуснато на: Пет Юни 29, 2007 13:20 Заглавие: |
|
|
| А най-добре го отвори,премери крайните стъпала за късъци и ако се здрави се насочи към предусилвател.Търси транзистор с оттечка-някое 2sc1815. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пет Юни 29, 2007 13:23 Заглавие: |
|
|
mihaylov:
| Цитат: | | А най-добре го отвори |
Е прав е човекът .....  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Съб Юни 30, 2007 11:36 Заглавие: |
|
|
Най-често защитата се изработва от външна схема и въздейства на 4 краче на 494 (DEADTIME CONTROL) , като вдига напрежението примерно на 5V . Същото краче прави и "мекия" старт . Ако напрежението е над 3-4 V схемата 494 не изработва управление за МОСФЕТ -тите . Око е така поогледай , ако трябва посвали принципната схема наоколо ... . Можеш да окъсиш краче 4 към маса , не е проблем за 494 , но внимавай да не изгориш при това нешо по схемата за зашита , ако намериш откъде идва сигнала за защита най-добре го прекъсни , без да окъсяваш краче 4 . Всичко тава обаче не на ! акумулатор ! , защото най-малкото няма да има мек старт !
Тока на празен ход на подобен усилвател е не повече от 2-3 А , имай предвид ако е повече - има нещо "гнило" . Ако платката не е на радиатора някои елементи бързо прегряват ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|