| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ingplamen_e Опитен потребител

Регистриран на: 06 Юли 2003 Мнения: 124 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Чет Дек 16, 2004 13:06 Заглавие: Проблеми с Thomson шаси ICC4 |
|
|
| Телевизора имаше вертикална бяла черта.Куплунга на ХОБ беше нагорял.Запоих кабелите директно и се появи картината.Но при търсене на каналите от VL лови само 2 програми (от 5или6),от VH само 3,а от UHF всичките.При настстройка стига до ch69 и обратно от 1.Не трябва ли да стигне до ch100 ?Дали може да е тунера?Ако някой е работил такъв телевизор и ако може,да помогне. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Чет Дек 16, 2004 13:40 Заглавие: |
|
|
| Презаписвай паметта! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ingplamen_e Опитен потребител

Регистриран на: 06 Юли 2003 Мнения: 124 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Чет Дек 16, 2004 13:48 Заглавие: Re: |
|
|
Нйамам и бина. _________________ Enchev |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Дек 16, 2004 15:11 Заглавие: |
|
|
| ingplamen_e, като гледам процесора и паметта, много се съмнявам, че е нужен dump. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ingplamen_e Опитен потребител

Регистриран на: 06 Юли 2003 Мнения: 124 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Пет Дек 17, 2004 17:35 Заглавие: Сервизен режим за HD 44840 |
|
|
Някой знае ли как се влиза в сервизен режим на този процесор? _________________ Enchev |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Дек 17, 2004 17:45 Заглавие: |
|
|
А защо мислиш, че има?
Схема искаш ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Пет Дек 17, 2004 19:33 Заглавие: |
|
|
| Ако е с два малки тунера провери за лоша спойка в тунера за VHF.A телевизора с OSD и меню с четири цвята ли е ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ingplamen_e Опитен потребител

Регистриран на: 06 Юли 2003 Мнения: 124 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Съб Дек 18, 2004 17:52 Заглавие: ICC4 |
|
|
Наистина е с 2 тунера,но са оформени на шасито,а не са на куплунг.Синтезатора на напрежението за тунерите е с U6316.Изводи 11,13 и 17 управляват 3 транзистора за обхватите,а извод 9 управлява транзистор за варикапно(0-2 V.Но то се променя в тези граници само за ДМВ.При долния метров само докъм 2-3 ,а при горния докъм 12 V.А тази схема се управлява от процесора-HD44840.Шината обаче не е IIC.За това търся нещо за този процесор.Не вярвам да е издухал,защото все пак отчасти работи.
(Схемата на шасито я има тук http://www.eserviceinfo.com/).Някакви идеи? _________________ Enchev |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Съб Дек 18, 2004 19:13 Заглавие: |
|
|
Странно е че на различните диапазони варикапното напрежение ти се променя в различни граници (което не говори добре за синтезатора).
Защо не пробваш да откачиш варикапното от тунерите и да видиш на транзистора как ще се променя напрежението, дали ще остане в същите граници. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Съб Дек 18, 2004 20:03 Заглавие: |
|
|
| А в менюто нямаш ли CH и CC . Според мен не е нормално да можеш да сменяш само CH от 0 до 69 или трябва да имаш Ch над 75 или и CC от 0 нагоре. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|