| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
diksis Нов потребител

Регистриран на: 28 Юни 2007 Мнения: 2
|
Пуснато на: Чет Юни 28, 2007 9:14 Заглавие: Когато включим хладилника- термостатът изключва след 2-3 сек |
|
|
Проблемът е, че когато включим хладилника, термостът изключва след 2-3 секунди.
По електрическата му схема всичко е наред. И за това сменихме компресора с чисто нов. Той е без кондензатор и стартовия му ток беше около 13А. Задържа го около тази стойност и след 3 секунди изключва от терморелето.
С новия компресор е същото. Къде може да е проблема? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Чет Юни 28, 2007 9:20 Заглавие: |
|
|
По-точно кое изключва? Не е ли защитното термореле, понеже както си го написал оставам с впечатление, че изключва термостата. Има вероятност това защитно термореле да е дефектно, но и тока ако правилно е измерен е висок... На сегашния компресор какъв е тока? _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
diksis Нов потребител

Регистриран на: 28 Юни 2007 Мнения: 2
|
Пуснато на: Чет Юни 28, 2007 9:55 Заглавие: |
|
|
ivan, термичното реле, което е върху компресора изключва. Токът на новия компресор е пак 13А.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Чет Юни 28, 2007 10:08 Заглавие: |
|
|
| diksis написа: | ivan, термичното реле, което е върху компресора изключва. Токът на новия компресор е пак 13А.  |
Освен да смениш пробно релето. Началния ток винаги е доста силен. Ти си сменил цял компресор, та едно реле ли няма - опитай, не е сигурно, че е от него, но трябва отнякъде да го почнеш... Освен да си попаднал на дефектен, но ако е нов не ми се вярва. През тия секунди чувства ли се да се развърта, понеже дори и нов може да е заклинил ротора и да не се развърта. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Юни 28, 2007 12:43 Заглавие: |
|
|
Не си написал колко ватов е компресора ,че оттам да ги обсъждаме тия 13 А. _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пет Юни 29, 2007 9:15 Заглавие: |
|
|
| Кой смени компресора , не е ли хладилен техник ? Или хладилният техник си ти ? Не съм специалист в тая област но ако компресора е нов или със сигурност работещ , и ако не е релето , възможно е да има запушване по системата - компресора вдига свръхналягане , претоварва се и токовото реле правилно си изключва .... 13А ми се вижда много дори и за пусков ток , щом го държи 3 секунди ....Да не е презареден с фреон ...? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Стъни Гост
|
Пуснато на: Пет Юни 29, 2007 11:31 Заглавие: |
|
|
| Казваш компресора "е без кондензатор", а не може ли в тази кутийка освен биметалната защита да има пусково устройство ? Така както описваш много ми прилича да не действа пусковата намотка за първоначално развъртане, токът минава само през работната и за това е голям. В тези компресори четки няма, така че задължително трябва да има пускова намотка ако тази кутийка е с три извода към компресора. Сменяй и ще се управи - 13 А е много ток за тези компресори и не си играй много да не го изгориш, защото ако залепнат контактните пъпки на биметала си готов изгорял. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Пет Юни 29, 2007 22:20 Заглавие: |
|
|
| Не съм специалист в тая област,но на моя хладилник с компресор данфус два пъти съм сменял кутийката с таблетката ,която се нанизва на компресора.Тя служи за пускане,но вътре е вградена и термозащитата и като се скапе ефекта е точно като при тебе.Спасението е да потърсиш от някой колега такава кутийка и да си я смениш.Може и по магазините да има вече.Аз като сменях не намерих от магазина и си взех от сервиз втора употреба.Само си запиши какви са параметрите на компресора,за да ти дадат подходяща такава.Успех. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
krasiorocknroll Опитен потребител


Регистриран на: 30 Сеп 2005 Мнения: 180
|
Пуснато на: Съб Юни 30, 2007 15:36 Заглавие: |
|
|
Намери причината поради която изключва преди да сменяш каквото и да е.Първо шунтирай термостата и провери дали компресора ще продължи да работи.Ако компресора работи без термостат-необходимо е термостата да се регулира.Случвало ми се е-уж същия термостат купувам а не иска да изключи.След последвалото регулиране с помоща на финна отверка и един термометър всичко е О.К.  _________________ http://www.bg-sonic.com/members.php?id=147 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|