 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
the_bull Опитен потребител

Регистриран на: 31 Май 2007 Мнения: 660 Местожителство: Монтана(Студент в Русе)
|
Пуснато на: Съб Юни 30, 2007 21:51 Заглавие: Проблем с YAMAHA FRZ 600 |
|
|
| Мотора презарежда акумулатора имаше хлабави връзки на релето, което е свързано с управлението за зареждане след оправянето им като се подаде газ на мотора към 5000 оборота и на включени светлини релето тактува малко време подържа напрежението 13-14,2 волта след това го вдига на 16 и след малко пак се връща на 13-14,2. Та на въпроса така ли трябва да подава напрежение това реле или напрежението от 16 волта високо ли е и получава ли се презареждане по този начин. Ако евентулано ще се презарежда пак акумулатора от каде би идвал проблема от релето или някаде преди него ако след изправителя има други междини блокове. Защото моето мнение за релето е, че трябва на интервали да се включва и изключва според консумацията и скороста на изтощаване на акумулатора когато падне под зададен праг да се включва и до достиган на друг праг да се изключва от кадето следва, че релето би работило нормално евентуално друг блог. Или в релето има вграден стабилизатор който е отпатувал.Релето е елктронно и е капсуловано та не може да се види какво има точно. На първо четене ме интересува какво е напрежението когато започва да се зарежда акумулатора и какво е когато не се зарежда. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Нед Юли 01, 2007 20:09 Заглавие: |
|
|
Правя заключение от мойто 50 кубиково suzuki ,че акумулатора е и стабилизатор за напрежение. Мотора е с динамо магнет и при прекъсване на някоя клетка на акумулатора напрежението расте докъм 18 в. ,но на стартер неще да зацепи. _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|