 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
penkeler Опитен потребител

Регистриран на: 12 Ное 2006 Мнения: 338 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Нед Юли 08, 2007 15:01 Заглавие: |
|
|
Един акумулатор започне ли да се налага често да го дозареждаш - пиши го бегал и спасението най често е нов, но ако е само инцидентно - не е толкова критично зарядното което ще ползваш.
От много години имам някакво италианско зарядно, което понякога използвам по такива поводи. Схемата му е много елементарна: траф и 5 амперов грец (на Конрад са стотинки), като между трафа и греца има 5 - 6 витки от реотан с диаметър 0,6 - 0,7мм без сърцевина. Той може да се потбере опитно, понеже служи едновременно и като токоограничител, и като прдпазител както някои нискоомни резистори в някои апаратури. Спомням си, че веднъж бях го включил обратно за миг и веднага се зачерви, докато при нормална работа изобщо не се зачервява.
Току що го включих на празен ход за да видя какво е напрежението и на изхода измерих 15.5V |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kd 503 Опитен потребител


Регистриран на: 27 Сеп 2004 Мнения: 520 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Юли 09, 2007 14:32 Заглавие: |
|
|
SFR135 не е много арен диод.От опит го казвам в студио 2 усилвателите с малко по големи капацитети пукат като семки и тва при слабичък траф , а ти за товарен добитък го искаш вземи си някакво кубче грец за 35 ампер и готово.  _________________ Усилването на електрически сигнали е основен процес в радиоелектрониката!
i love massive ridiculous bass
Atlanta Georgia U.S.A. the real hip-hop ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|