| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
klipper Опитен потребител


Регистриран на: 09 Май 2006 Мнения: 226
|
Пуснато на: Вто Юли 10, 2007 17:28 Заглавие: Панасоник- |
|
|
| Колеги ако може помогнете със схема.Модела е TC-14JR1P.Шасито е можеби TNP8EE007.Видеопроцесора М52778SP.Телевизора доиде с тъмен екран.След завишаване на втора решетка се появи картината с нея и обратния ход.Моля помогнете. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radoslavn Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004 Мнения: 484 Местожителство: гр.Карнобат
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
klipper Опитен потребител


Регистриран на: 09 Май 2006 Мнения: 226
|
Пуснато на: Вто Юли 10, 2007 18:36 Заглавие: |
|
|
| Мерси приател. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
klipper Опитен потребител


Регистриран на: 09 Май 2006 Мнения: 226
|
Пуснато на: Пет Юли 13, 2007 10:04 Заглавие: |
|
|
Тази машинка нещо се закучи:(.Напрежението на видеоусилвателите е нормално 140в.Захранващите напрежения на VDP са точни.Сменил съм филтриращите електролити на +B.Но проблема си остава.VDP започва да грее след 1-2мин работа. .Ако някои се е натъквал на таково чудо моля да помогне.Благодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Юли 13, 2007 13:27 Заглавие: |
|
|
| klipper написа: | | Напрежението на видеоусилвателите е нормално 140в |
Няма как да има захранване само 140В на видеоусилвателите и да ми казваш че всичко било нормално....
Много ясно че ще е тъмен и ще дава само картина с обр.ход като вдигнеш скрийна.
Там трябва да са 190В по схема!
Огледай веригите от които се формира това напрежение-диод,филтражен електролит. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
klipper Опитен потребител


Регистриран на: 09 Май 2006 Мнения: 226
|
Пуснато на: Пет Юли 13, 2007 13:46 Заглавие: |
|
|
| 140в.Са по схема.Пак я погледнах. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Юли 13, 2007 14:16 Заглавие: |
|
|
| klipper написа: | | 140в.Са по схема.Пак я погледнах. |
Сега погледнах че твоя е 14инча-прав си-на 14 са 147В,на 21 инча са 190В.
Огледай по платката на кинескопа кво става Q354 и елементите около него. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
klipper Опитен потребител


Регистриран на: 09 Май 2006 Мнения: 226
|
Пуснато на: Вто Юли 17, 2007 14:13 Заглавие: |
|
|
| Прегледах елементите по веригата.Всичко е както трябва:(бях го махнал за няколко дни защото ми беше писнало от него,ама трябва да го направя най на края.Притесняваме че ВДП грее.Входните напрежения са точни.Някои да ми даде някакви други идеи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|