| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Avramov Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2006 Мнения: 186 Местожителство: Монтана
|
Пуснато на: Чет Юли 12, 2007 7:51 Заглавие: ICC5 Telefunken |
|
|
| Колеги ,на тоя телевизор му беше пробил транзистора на ТХО-то в следствие от прекъснал бостърен кондензатор 12нф./1600.Подмених ги и всичко е ОК.Но като поработи малко от горе на екрана се явяват 4-5 наклонени черти като обратен ход.Като свия вертикалния размер се скриват.Подмених тиристора за вертикала но няма ефект.Прелепих спойки но пак същото.Някои да се е зблъсквал с такъв проблем.Кинескопа е А68 с допълнителната платка за корекциите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
antonkolev Опитен потребител

Регистриран на: 23 Яну 2005 Мнения: 503 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Чет Юли 12, 2007 8:35 Заглавие: |
|
|
това трябва да е от един кондензатор в нанонофаради който е вързан последователно с резистор на изхода на тиристора _________________ Утрото е по мъдро от вечерта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Юли 12, 2007 8:40 Заглавие: |
|
|
| antonkolev написа: | | това трябва да е от един кондензатор в нанонофаради който е вързан последователно с резистор на изхода на тиристора |
Класически дефект в тая стара кошница.A ако трябва да сме точни CL22 4,7nF. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|