| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tehnica Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юни 2004 Мнения: 669 Местожителство: ЕЛХОВО
|
Пуснато на: Чет Юли 12, 2007 10:55 Заглавие: кварц |
|
|
В това дистанционно АА59-10081F има кварц на който пише 55RJ и отдолу BLOR и е за смяна,но не мога да разбера на какви херци отговаря.Слагам 500 kh и дистанционното тръгва на пробника,но телевизора го няма и не съм сигурен. _________________ Всеки транзистор,уважаващ себе си,по време на работа не трябва да позволява да бъде докосван с ръка! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Юли 12, 2007 10:56 Заглавие: |
|
|
| 550kHz |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tehnica Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юни 2004 Мнения: 669 Местожителство: ЕЛХОВО
|
Пуснато на: Чет Юли 12, 2007 11:11 Заглавие: |
|
|
Мерси RC ще му сложа 550 khz. _________________ Всеки транзистор,уважаващ себе си,по време на работа не трябва да позволява да бъде докосван с ръка! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Юли 12, 2007 18:44 Заглавие: |
|
|
| Аз пък залагам на 455 Кхц ,една от най често срещаните стойности! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
Пуснато на: Чет Юли 12, 2007 19:08 Заглавие: |
|
|
| ELP написа: | | Аз пък залагам на 455 Кхц ,една от най често срещаните стойности! |
И аз сьм това мнение
(письм эа да уча добре бьлгарски) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Юли 12, 2007 19:14 Заглавие: |
|
|
ELP, това са 20% разлика която ще доведе до пропорционално увеличение в таймингита на това което се излъчва, както и на носещата честота!
Не са много протоколите или по-точно софтуера на приемниците (процесора) които понасят подобни отклонения.
Другия проблем може да дойде и от самия фотомодул ако е добър (в смисъл добре центриран спрямо носещата си честота).
Приемниците на Vishay примерно като мръднеш с 1,5-2 kHz от това за което са предназначени и на изхода им вече не е това което трябва да бъде като времена. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tehnica Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юни 2004 Мнения: 669 Местожителство: ЕЛХОВО
|
Пуснато на: Пет Юли 13, 2007 16:16 Заглавие: |
|
|
Сложих 500 khz,защото това имах и телевизора работи с дистанционното. _________________ Всеки транзистор,уважаващ себе си,по време на работа не трябва да позволява да бъде докосван с ръка! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|