| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
емко Гост
|
Пуснато на: Нед Юли 15, 2007 21:38 Заглавие: Проблем с шаси 11АК30А1 |
|
|
| Здравейте! Шасито е на тел.Тошиба.Когато се включи от пулта за ДУ не заработваТХО-то и след 2,3 секунди изключва.Всички захранващи напрежения са в норми.Когато е разпоен колектора на крайния тр.C5388 на базата му постъпват импулси от STV2248H, но когато е запоен ги няма! Смяната на stv-то и на транзистора не даде резултат.Когато крайния тр. е разпоен не изключва. Дали проблема е в ТХО-то или да търся друга причина?Предварително благодаря на всеки,който даде съвет. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Юли 15, 2007 22:13 Заглавие: |
|
|
Ако сложиш BU808DFI кво става?
Смени и електролита в базата _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Нед Юли 15, 2007 22:14 Заглавие: |
|
|
| Вържи едно Електронско ТХО за проба и то ще си покаже. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Юли 15, 2007 22:18 Заглавие: |
|
|
Разгледай и тази тема-тук има същия случай....
http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=26042
И сложи ТХО от Е-380 за проба-така с него най-лесно се разбира... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emko Активен потребител


Регистриран на: 24 Мар 2006 Мнения: 78
|
Пуснато на: Нед Юли 15, 2007 22:21 Заглавие: |
|
|
| Тези варианти ги пробвах. Слагах Електронско ТХО, а в момента е с BU808. Ефекта е същия. Не го написах да не станат много дълги обясненията.Дайте други идеи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Нед Юли 15, 2007 22:24 Заглавие: |
|
|
| Или откачи единия краи на ОС-хо , или с два проводника сваржи друга ОС на неиното место. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emko Активен потребител


Регистриран на: 24 Мар 2006 Мнения: 78
|
Пуснато на: Нед Юли 15, 2007 22:27 Заглавие: |
|
|
| Утре ще проверя С619 и ще дам резултат. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emko Активен потребител


Регистриран на: 24 Мар 2006 Мнения: 78
|
Пуснато на: Нед Юли 15, 2007 22:30 Заглавие: |
|
|
| Със или без ОС-ма все тая! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Нед Юли 15, 2007 22:36 Заглавие: |
|
|
| От долния и краи има конд. 390 -560 нф/400в. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Нед Юли 15, 2007 23:16 Заглавие: |
|
|
| emko написа: | | Тези варианти ги пробвах. Слагах Електронско ТХО, а в момента е с BU808. Ефекта е същия. Не го написах да не станат много дълги обясненията.Дайте други идеи. |
Подайте външно захранване на ТХО-0до30волта(примерно).
Вторичните напрежения са пропорционални(приблизително).
Гледаш ток,импулси...
Бързо.Лесно.БЕЗОПАСНО..показателно!
Успех и късмет! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|