| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пон Юли 16, 2007 13:54 Заглавие: GoldStar PC-31A произволно минава в стенбай |
|
|
| По молба на колега - въпросния ТВ може да работи 3-4-5 часа и самопроизволно излиза в стенбай. След това нормално си се пуска отново. Вероятни причини? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radoslavn Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004 Мнения: 484 Местожителство: гр.Карнобат
|
Пуснато на: Пон Юли 16, 2007 14:05 Заглавие: |
|
|
C404-1MF/250V;C819-470MF/16V;C821-100MF/16V;C829-470MF/16V _________________ Никога не е късно да станеш за резил! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Пон Юли 16, 2007 14:09 Заглавие: |
|
|
Прословутия кондензатор на драйверя ? _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
matkauton Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2007 Мнения: 166
|
Пуснато на: Пон Юли 16, 2007 14:16 Заглавие: |
|
|
| Кондензаторите около ресет-а на процесора. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Пон Юли 16, 2007 14:31 Заглавие: |
|
|
Аз бих проверил дали STBY-a идва от 24 крак на процесора или от разпадане на режимите на Q01, Q02, Q03. Около тях има високоомни съпротивления. Пък и не е изключено някой транзистор да си е променил характеристиките. На базата на Q99 има един електр. кондензатор. Да види и Q04, който подава Н-синхро импулси на 47 крак на проца,че понякога му пада усилването. _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Пон Юли 16, 2007 19:51 Заглавие: |
|
|
Noel напомни за 1mf/200v на драиверния тр. на ХОТ.Сега не знам N му.
Преди седмица го тарсих 3 часа!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|